Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
32681

Iekļaut peginterferonu PVO Pamatmedikamentu sarakstā!
Apskatīt komentārus (0)


27.01.2013


Organizācija “Ārsti bez robežām” iekļaušanai Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pamatmedikamentu sarakstā pieteikusi pegilēto interferonu (peginterferons). Tā kā peginterferons šobrīd ir galvenā no C hepatīta ārstēšanas sastāvdaļām un, ņemot vērā, ka 3 % pasaules iedzīvotāju ir inficēti ar C hepatītu, peginterferonam ir jābūt iekļautam Pamatmedikamentu sarakstā. Lai PVO peginterferonu iekļautu sarakstā, saistošajām aģentūrām un organizācijām jāizsaka savs viedoklis par šo izmaiņu nepieciešamību, kā arī par peginterferona efektivitāti un nekaitīgumu. Kamēr jaunie, uzlabotie medikamenti ir tikai izstrādes procesā, šobrīd C hepatīta vīrusa visu genotipu ārstēšanas standartā ir iekļauts peginterferons. Tā iekļaušana sarakstā ļaus samazināt šī preparāta cenu tajās vietās, kur medikamenta cena ir pārmērīgi un nepamatoti augsta.
PVO pamatmedikamentu saraksts – tas ir tādu zāļu saraksts, kuras PVO uzskata par svarīgākajām veselības aizsardzības bāzes sistēmā. Šajā sarakstā iekļautās zāles ir visefektīvākās, nekaitīgākās un ekonomiski izdevīgākās prioritāru slimību ārstēšanai. Patlaban pamatmedikamentu sarakstā ir vairāk nekā 350 nosaukumu. Šis saraksts dažādām valstīm kalpo kā modelis, lai radītu savu sarakstu, kas balstīts uz nacionālās veselības aizsardzības prioritātēm. PVO pamatmedikamentus definē kā līdzekļus, kas nodrošina iedzīvotāju vairākuma veselības aizsardzības vajadzības. Tādēļ tiem vienmēr ir jābūt adekvātā daudzumā un nepieciešamajās devās, un par tādu cenu, kas pieejama iedzīvotājiem.
Organizācijas Latvijā, kas vēlas atbalstīt šo inciatīvu, tiek lūgtas nosūtīt PVO atbalsta vēstules līdz 15. februārim. Lai saņemtu detalizētāku informāciju kā rakstīt atbalsta vēstuli, lūdzam atsūtīt pieprasījumu uz e-pastu
apvieniba@apvienibahiv.lv
Pamatmedikamentu sarakstu atjauno ik pa diviem gadiem, lai varētu savlaicīgi reaģēt uz izmaiņām veselības aizsardzības prioritātēs.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA