AKTUALITĀTES
   
36768

HIV profilakses pakalpojumi nezūd, drīzāk - pilnveidojas
Apskatīt komentārus (0)


18.07.2013


Pilns raksts: "Ogrē pārceļ narkomānu servisu" | 18.07.2013 Madara Briede | saitē http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=385727:ogr-prce-narkomnu-servisu&Itemid=436
*******************************************************************
Līdz šim narkotiku lietotāju profilakses punkts Ogrē
atradās sociālā centra telpās, bet nu to iecerēts pārcelt uz dzīvojamo masīvu Mālkalnes ielā. Namā, kur plānots punktu ierīkot, patlaban atrodas patversme, tiek izmitinātas maznodrošinātās personas un no ieslodzījuma iznākušie, darbojas Latvijas Sarkanā Krusta punkts.
Vēl patlaban Ogrē sociālo darbu ar atkarīgajām personām veic sociālajā centrā, un aptuveni pirms gada te mainīja arī šļirces. Šobrīd līdz jaunā profilakses centra atvēršanai tikai ielu darbinieks šo pakalpojumu nodrošina vietās, kur pulcējas narkotiku lietotāji, viņš arī mudina doties uz sociālo centru pēc palīdzības vai ārstēties.
Latvijas Sarkanā Krusta Ogres komitejas izpilddirektore Mudīte Tēraudkalna pastāsta, ka apkārtnē regulāri sastopami narkomāni, tādēļ kāpņu telpās, pagalmā, krūmos un zālē mētājas izlietotas šļirces. Iespējams, tagad situācija uzlabošoties, jo, lai nomainītu šļirces, nebūs jāiet tālu.
Ogres sociālā dienesta vadītāja vietniece Ilona Reinholde skaidro, ka jaunais punkts Mālkalnes prospektā 30, kas ir pašvaldības sociālais daudzdzīvokļu nams, tiks izveidots, lai pilnveidotu HIV profilakses pakalpojumu iespējas Ogrē.
*******************************************************************
Talsu novadā atkarību konsultāciju punkts
atrodas Laidzes pagasta "Zvirgzdu pansijā". Iestādē strādājošā sociālā darbiniece Dace Sudmale skaidro, ka tur notiek gan šļirču apmaiņa, gan tiek veikti eksprestesti. Uz vietu, kur robežojas Talsu pilsēta un Laidzes pagasts, punkts reiz tika pārcelts no pilsētas centra, jo iepriekšējās telpas nepiederēja pašvaldībai. Iedzīvotāji sākotnēji bijuši ļoti neapmierināti, taču pretestība pierimusi, jo neērtības neesot radušās. "Zvirgzdu pansijā" vienuviet ir patversme, sociālie dzīvokļi, sociālās rehabilitācijas programma atkarīgajiem, bezpajumtniekiem un no ieslodzījuma vietām atbrīvotajiem.
*******************************************************************
Liepājas Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta (LNPPP) vadītāja Madara Lapsa teic
, ka šādos gadījumos vienmēr vērojama cilvēku pretestība. "Tiesa, dzīvojamais rajons nav labākais variants, taču labi, ka šis punkts izveidots ārpus sociālā dienesta telpām – narkotiku lietotāji uz to vienkārši neiet, jo viņiem svarīga droša un anonīma vide," viņa skaidro. Arī Liepājā punkts atrodas vienās telpās ar nakts patversmi, netālu no sociālās dzīvojamās mājas, tiesa gan – pilsētas nomalē. LNPPP ir viens no diviem šādiem punktiem Latvijā, kur līdztekus šļirču apmaiņai, eksprestestiem un konsultācijām notiek arī metadona programma. "Šobrīd mums atsācis strādāt arī ielu darbinieks, kas nāk par labu. Viņa darbības laikā apmainīto šļirču skaits Liepājā mērāms tūkstošos."
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv