Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
77192

Ģenēriķi nav sliktāki
Apskatīt komentārus (1)


20.03.2017


Avots: Biedrība «Veselības projekti Latvijai»  
Kampaņas mērķis ir informēt Latvijas iedzīvotājus par ģenēriskajām jeb patenbrīvajām zālēm un aicināt pacientus nekautrēties pajautāt, vai viņu zālēm nav alternatīvas par zemāku cenu. Ģenēriskās zāles, kas ir ar līdzvērtīgu iedarbību, kvalitāti un drošumu kā oriģinālās zāles, cenas ziņā būtiski atšķiras. ZVA apkopotie dati par 2016. gadu liecina: oriģinālo zāļu vidējā cena par zāļu iepakojumu ir 19.60 EUR, savukārt, ģenērisko zāļu vidējā cena par iepakojumu ir 4.69 EUR. Pēc pārdošanas apjomiem ģenēriskās zāles sastāda 75% no tirgus, savukārt, oriģinālās zāles – 25%.
Kampaņas galvenā mērķa grupa ir gados vecākie Latvijas iedzīvotāji, kam ikdienā visvairāk nepieciešams lietot medikamentus. Kampaņas ietvaros ir sagatavots informatīvs, skaidrojošs materiāls iedzīvotājiem par to, kas ir ģenēriskās zāles, kādas ir to priekšrocības, efektivitāte un sastāvs, kā tās ražo un reģistrē. Materiāls tiks izplatīts visās Latvijas bibliotēkās, Rīgas sociālajos dienas centros pieaugušajiem kā arī aptiekās, kas izteikušas vēlmi kampaņas laikā būt par informatīvo partneri. Radio reklāmās un plakātos aptieku skatlogos būs izteikts aicinājums par zāļu cenu konsultēties ar farmacietu.
Lai arī iepriekš internetā veikta aptauja liecina, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem (72%) ir informēti par to, ka daudziem medikamentiem aptiekās ir pieejami terapeitiski līdzvērtīgie ģenēriskie medikamenti, biedrības “Veselības projekti Latvijai” organizētie semināri Latvijas senioriem vairākās pilsētās liecina, ka gados vecākiem cilvēkiem trūkst visaptverošu zināšanu par ģenēriskajām zālēm, kas var veicināt pārmaksāšanu par ikdienā nepieciešamajām zālēm.
Kampaņai noslēdzoties biedrības tālākie soļi būs priekšlikumu izstrādāšana un iesniegšana Veselības ministrijai, lai mazinātu izdevumus, kas pacientiem rodas neracionāli pārmaksājot par zālēm, un palielinātu ģenērisko zāļu īpatsvaru Latvijā.
********************
Informatīvais materiāls pacientiem “Kā nepārmaksāt par zālēm. Informācija iedzīvotājiem” | http://www.veselibasprojekti.lv/upload/raksti/vpl-elektroniskais-buklets-final.pdf |
********************
ZVA sagatavotais materiāls speciālistiem “Racionāla zāļu izvēle. Kā nepārmaksāt par zālēm” | http://www.veselibasprojekti.lv/upload/raksti/ZVA_buklets_specialistiem.pdf |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA