Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
111566

Gaidāms uzliesmojums
Apskatīt komentārus (0)


26.04.2020


Koronavīrusa pandēmija var novest ASV līdz slimību, ko nodod dzimumceļā, uzliesmojumam, kā arī palielināt jaunu HIV inficēšanās gadījumu skaitu tāpēc, ka visi medicīniskie resursi novirzīti cīņai ar Covid-19. Pie šāda secinājuma nonākuši amerikāņu mediķi, ziņo The Hill.
Ir ievērojami samazinājusies iespēja veikt HIV un seksuāli transmisīvo infekciju (STI) testus, jo 2200 mediķi, kas specializējušies šajās slimībās, norīkoti cīņai ar koronavīrusu, bet slimnīcas ziņo, ka stipri samazina programmas, kas paredzētas HIV un STI ierobežošanai. Dažas slimnīcas samazina pacientu skaitu, kas pie ārstiem pieteikušies pēc pieraksta, daži ārsti pārtraukuši pieņemt pacientus dzīvās rindas kārtībā.
Speciālisti brīdina, ka šo ierobežojumu rezultātā var notikt pamatīgs HIV un STI uzliesmojums. Turklāt STI inficēšanās līmenis ASV jau bez tā ir rekordaugsts.
Tajā pašā laikā prezidenta Donalda Trampa plāns līdz 2030. gadam uzveikt HIV epidēmiju faktiski ir iesaldēts tāpēc, ka visi resursi  novirzīti cīņai ar koronavīrusu.
**********************
Source: The Hill | «Pandemic sparks concerns about surging STD, HIV rates» | https://thehill.com/policy/healthcare/494236-pandemic-sparks-concerns-about-surging-std-hiv-rates |
<... The pandemic that has upended life in the U.S. could lead to increased STD rates and setbacks in the fight against HIV as public health resources are shifted to the coronavirus response.
Access to STD and HIV testing and treatment services are dwindling as local health departments shuffle staff to respond to COVID-19 and clinics reduce hours or close altogether and cancel outreach programs.
“We are seeing a complete disruption to STD prevention here in the United States,” said David Harvey, executive director of the National Coalition of STD Directors (NCSD). “We expect to experience even higher STD rates as a result.” ...>
<... Meanwhile, the Trump administration’s plan to end the HIV epidemic by 2030 is essentially on pause as federal, state and local health officials turn their focus to the coronavirus response instead. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA