Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
60707

Francijas aptiekās parādījušies pastestēšanās uz HIV komplekti
Apskatīt komentārus (0)


19.09.2015


Sākot ar 15. septembri, ikviens pilngadīgs francūzis 15 minūšu laikā varēs pārbaudīt, vai ir inficējies ar HIV, turklāt, lai to izdarītu, viņam nevajadzēs apmeklēt poliklīniku.
Valsts aptiekās parādījušies testēšanas  komplekti, kas maksā 25-28 eiro un ar kuru palīdzību mājas apstākļos patstāvīgi var veikt analīzes.
Lai veiktu testu, ar komplektā esošo skarifikatoru jāpārdur pirksta āda, iegūta asins lāse jāievieto traukā ar speciālu šķīdumu, kas arī ietilpst komplektā.
Pēc dažām minūtēm šajā šķīdumā jāiemērc testeris. Ja uz tā parādās viena līnija, tas nozīmē, ka cilvēks nav inficējies ar vīrusu, bet, ja ir divas līnijas, tas ir signāls par iespējamu vīrusa klātbūtni organismā.
Valsts veselības aizsardzības ministrija ziņo, ka šīs metodes klīniskie pētījumi uzrādījuši augstu precizitāti, neraugoties uz tās vienkāršību. Taču ar šī komplekta palīdzību HIV var atklāt ne agrāk kā trīs mēnešus pēc inficēšanās.
Franču mediķi ļoti cer, ka jaunās HIV diagnosticēšanas metodes pieejamība palīdzēs atklāt daudz jaunu vīrusa nēsātāju. Pēc ekspertu vērtējuma, ar HIV inficēto valsts iedzīvotāju skaits, kuri nezina par savu diagnozi, var būt ap 30 000 cilvēku.
Šī gada pavasarī analoģiski komplekti parādījās arī Apvienotās Karalistes aptiekās. Lielbritānijā pārdod test-sistēmas BioSURE HIV Self Test, kam ir 99,7% precizitāte.
Bet ASV tamlīdzīgas sistēmas pārdod aptiekās jau vairākus gadus.

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA