Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
41874

Eiropas Savienībā reģistrēti dolutegravīrs un sofosbuvīrs
Apskatīt komentārus (0)


23.01.2014


Dolutegravīrs ir otrās paaudzes integrāzes inhibitors. 96 nedēļas ilgušie dolutegravīra pētījumi liecina, ka, lietojot šo preparātu 50 mg lielā devā, pacientiem efektīvi samazinās vīrusu slodze  un paaugstinās CD4 šūnu skaits.
Dolutegravīra rekomendējamā deva – 1 tablete vienreiz dienā. Pacientiem, kuriem ir pārbaudīta vai potenciāla noturība pret integrāzes inhibitoriem vai pret citu preparātu salikumu, rekomendējamā deva ir 1 tablete divreiz dienā.
Lasiet angļu valodā
http://www.apvienibahiv.lv/actual-news/new-hiv-medicine-tivicay-dolutegravir-is-approved-in-europe-  
--------------------------------------------------------------------
Eiropas Komisija izsniegusi reģistrācijas apliecību preparātam "Sovaldi" (sofosbuvīram). Šis nukleotīdais polimerāzes inhibitors paredzēts pieaugušajiem hroniska C hepatīta ārstēšanai kombinācijā ar citiem antivīrusu preparātiem un pegilēto interferonu alfa.
Lasiet angļu valodā
http://www.apvienibahiv.lv/actual-news/european-commission-has-granted-marketing-authorization-for-sovaldi-sofosbuvir
--------------------------------------------------------------------
Vienlaikus ir pabeigti tabletēto ārstēšanas shēmu pārbaudes, lai ārstējot netiktu izmantots pegilētais interferons. Divi tabletētie preparāti, ārstējot C hepatītu, ir droši un efektīvi. Tos izmantojot kopā ar antiretrovīrusu preparātiem, izdevās izārstēt bīstamo slimību.
Kompleksā terapija sastāvēja no kombinācijas "sofosbuvīrs + daklatasvīrs". Minētais zāļu salikums palīdzēja pacientiem, kurus līdz tam nebija izdevies izārstēt ar standarta trīskāršās terapijas palīdzību, ieskaitot proteāzes inhibitoru. Daklatasvīrs darbojas pateicoties tam, ka tiek bremzētas C hepatīta olbaltumvielas, kuru apzīmējums ir NS5A. Preparāts iedarbojas uz C hepatīta replikācijas diviem posmiem, tādējādi izraisot ātrāku RNK vīrusa noārdīšanos. Sofosbuvīrs palēnina RNK-polimerāzi – fermenta, kas veic RNK molekulu sintēzi. Vīruss izmanto polimerāzi, lai veidotu pats savu RNK.
(Avots: 
http://novostiua.net/zdorove/51545-izobreteny-tabletki-ot-gepatita-s.html)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA