Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
106032

Eiropas imunizācijas nedēļā mudina kļūt par vakcinācijas varoņiem
Apskatīt komentārus (0)


23.04.2019


Imunizācijas nedēļas ietvaros sabiedrība tiek izglītota par imunizācijas nozīmi, tās spēju aizsargāt bērnus un pieaugušos no nopietnām saslimšanām, slimību izraisītām smagām komplikācijām un nāves.
Tāpēc šīs nedēļas kampaņas galvenais mērķis ir paaugstināt sabiedrības informētību  par imunitātes nozīmīgumu veselības saglabāšanā. Kampaņa veltīta «vakcinācijas varoņiem» – visiem, kas aizstāv nepieciešamību vakcinēties.
Katrs var kļūt par «vakcinācijas varoni»:
– Nodrošiniet savlaicīgu vakcināciju sev un tuviniekiem.
– Pirms brauciena pārbaudiet savu pošu kalendāru.
– Propagandējiet vakcīnu sniegto labumu. Stāstiet cilvēkiem par to, kā vakcīnas glābj dzīvību.
– Ziniet faktus. Jebkura licencēta vakcīna ir izturējusi rūpīgus pārbaudījumus, vakcīnu drošība un efektivitāte ir pierādīta.
– Izmantojiet katru vizīti pie ārsta, lai pārliecinātos, vai jums ir veiktas visas nepieciešamās vakcīnas, vai ir potēti jūsu bērni un vecāki.
*******************
Tālāk lasiet SPKC materiālu «Eirpoas imunizācijas nedēļa» | https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/veselibas-veicinasana/tematiskas-veselibas-dienas/imunizacijas-nedela |
<... Imunizācija ir atzīta par visnozīmīgāko sabiedrības veselības sasniegumu mūsdienu pasaulē un ir efektīvākais profilakses līdzeklis novērsto infekcijas slimību saslimšanas un nāves gadījumu ziņā. Pateicoties vakcinācijai Eiropā ir izdevies panākt tādu slimību kontroli, retākus slimību uzliesmojumus un pat to izskaušanu, kas kādreiz izraisīja cilvēku nāvi un invaliditāti.
<...>
Tomēr pēdējos gados vērojamas pret vakcināciju vērstas darbības – nepatiesas informācijas izplatīšana un aģitācija pret vakcināciju sabiedriskajā telpā. Jau tuvākajā nākotnē tas var novest pie neprognozējamām sekām – palielinoties neimūno bērnu skaitam, var uzliesmot dažādas, sen aizmirstas infekcijas slimības. Tā bargu mācību mums devusi difterijas epidēmija, aiznesot 14 nevakcinēto bērnu un 100 nevakcinēto pieaugušo dzīvības.
Atgādinām, ka vakcinācija ir efektīvākais aizsardzības veids pret infekcijas slimībām. Iespēja saslimt vakcinētam cilvēkam ir ļoti maza, bet saslimšanas gadījumā slimība norit vieglā formā. Visā pasaulē Imunizācijas valsts programma ir sabiedrības veselības prioritāte, jo vakcinācija izglābj daudzu cilvēku (sevišķi bērnu) dzīvības un novērš ciešanas, ko rada saslimšana ar infekcijas slimībām, samazina darbnespējīgu cilvēku skaitu, pārtrauc infekcijas slimību izplatīšanos, aptur uzliesmojumus un epidēmijas, mazina darba un mācību kavējumus, kā arī infekcijas slimību negatīvo ietekmi uz ģimenes budžetu, veselības aprūpes budžetu un valsts ekonomiku un sociālo sfēru kopumā. Ja sabiedrības lielākā daļa ir vakcinēta, infekcija vairs neizplatās no cilvēka uz cilvēku un iznīkst.
<...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA