AKTUALITĀTES
   
44399

Divi jaunumi
Apskatīt komentārus (0)


15.04.2014


Jaunajam ķīniešu augu preparātam ir ievērojams potenciāls, lai ārstētu C hepatītu
SBEL1
ir savienojums, kura sastāvā ir ap 90% ķīniešu ārstniecības augu. SBEL1 radīts no augiem, kas savākti Taivānas un Dienvidķīnas dažos reģionos. Ķīniešu medicīnā tos izmanto angīnas un saaukstēšanās ārstēšanai.
Vīnes universitātes (Austrija) profesors Markus Peck-Radosavljevic komentē: "Ar C hepatītu inficētie cilvēki ir pakļauti riskam iedzīvoties nopietnās aknu problēmās, tajā skaitā aknu vēzī vai aknu cirozē. Bet pēdējie sasniegumi medicīnā ļauj VHC ārstēt praktiski bez nepatīkamām blaknēm."
Markus Peck-Radosavljevic turpinot sacīja: "SBEL1 demonstrēja vērā ņemamu VHC inhibēšanu vairākos vīrusa attīstības cikla posmos un ļāva mums labāk iepazīt vīrusu un tā mijiedarbību ar citiem savienojumiem."
Avots: Understanding the hepatitis C virus life cycle paves the way for highly effective therapies // Nature Publishing Group, a division of Macmillan Publishers Limited. All Rights Reserved. - 2013 - vol. 19 (7) - p. 837-849
*****************************************************************************
Jaunais salikums zāļu terapijā izrādījies ļoti efektīvs C hepatīta ārstēšanā

Divpadsmit nedēļas ilga tablešu lietošana, kuru sastāvā ir ledipasvir un sofosbuvir, apliecināja savu efektivitāti, ārstējot pacientus ar 1. VHC genotipu.
94 % līdz 99 % pacientu tika izārstēti no C hepatīta un rezultāti bija analoģiski kā tiem pacientiem, kas iepriekš tika ārstēti ar peginterferonu un ribavirīnu.
«Interferona un ribavirīna izņemšana no ārstēšanas shēmas samazinās blakņu biežumu un atvieglos ar VHC slimo ārstēšanu," apgalvo Afdhal, medicīnas zinātņu doktors, pētījuma vecākais autors, Harvardas medicīnas skolas medicīnas profesors.
«Sofosbuvir/ledipasvir savienojums ļauj ārstēt praktiski visus pacientus, kam ir 1. genotips, un ārstēšanās ilgst 8 – 12 nedēļas," norāda Afdhal.
Avots: Ledipasvir and Sofosbuvir for Untreated HCV Genotype 1 Infection. New England Journal of Medicine - 2014
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv