AKTUALITĀTES
   
106281

Divi inficējušies ar HIV
Apskatīt komentārus (0)


12.05.2019


Ņūmeksikas Veselības aizsardzības ministrija veic izmeklēšanu aizvērtajā spa-centrā pēc tam, kad divi pacienti tur inficējās ar HIV. Pacientiem veica atjaunināšanas procedūru, izmantojot donoru asinis.
Divi cilvēki inficējās ar HIV, visticamāk, kad tika veikta procedūra sejai “vampīra maska”. Štata veselības aizsardzības departaments tagad piedāvā bezmaksas testēšanu kādreizējiem skaistuma centra klientiem.
Centrs beidza strādāt tad, kad oficiālās personas konstatēja, ka klienti varēja inficēties ar HIV vai hepatītu ar asiņu starpniecību, ko izmantoja atjaunināšanas procedūrās. Jaunu cilvēku asinis injicēja sejā, apsolot brīnumainu efektu.
“Vampīra maska” – tā ir procedūra, kad no cilvēka asinīm tiek atdalīta ar trombocītiem bagātā plazma, ko pēc tam ievada pacienta ādā. Bīstamie vīrusi paliek plazmā tajā gadījumā, ja asinis ir inficētas.
Šūnu medicīnas asociācija informē, ka pati procedūra ir pilnīgi droša, jo tajā vienmēr jāizmanto paša pacienta asinis. Ņūmeksikas varas iestades informē, ka šajā gadījumā ir darbojušies blēži, kuriem nebija licences procedūras veikšanai, un tika izmantotas donoru asinis. Bez atbilstošas donoru asiņu sterilizācijas var notikt inficēšanās.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv