Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
64776

Divi gadi pēc kārtas - vismazāka saslimstība ar TB
Apskatīt komentārus (0)


15.03.2016


Avots: NRA.lv | Inga Paparde | «Tuberkulozi arvien daudziem atklāj novēloti» | http://nra.lv/veseliba/166352-tuberkulozi-arvien-daudziem-atklaj-noveloti.htm |
Katru gadu tuberkulozes izplatība samazinās, taču ļoti satraucošs ir tuberkulozes pacientu skaits, kuriem šī diagnoze uzstādīta novēloti un pacienti miruši pirmajā mēnesī pēc diagnozes uzstādīšanas, vai tuberkuloze noteikta autopsijā jau pēc nāves, saka Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra Tuberkulozes un plaušu slimību centrs galvenā ārste Andra Cīrule.
Ārste A. Cīrule ziņu, ka tuberkulozes izplatība samazinās, sauc par labu, taču to aptumšo fakts, ka daudziem cilvēkiem tuberkulozi atklāj novēloti un pacienti nomirst mēnesi pēc diagnozes uzstādīšanas vai tuberkuloze tiek noteikta tikai autopsijā. «Šīs novēlotās formas ir nelabvēlīgs rādītājs par kopējo situāciju ar tuberkulozes saslimstību – cilvēki vēršas pie ārsta novēloti, vai tuberkulozes gadījumi vispār netiek atklāti,» uzsver A. Cīrule.
– Nav vienas burvju nūjiņas, kuras pieskāriens pasargātu no saslimšanas ar tuberkulozi. Tā nešķiro cilvēkus pēc izglītības vai sociālā stāvokļa, tā var skart visus, gan nabagos, gan bagātos un ietekmīgos. Lai pasargātu sevi un apkārtējos no saslimšanas ar tuberkulozi, jāievēro veselīgs dzīvesveids, jālieto pilnvērtīgs uzturs, jāuzturas svaigā gaisā, jāvēdina telpas, jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, jāseko savai un savu tuvinieku veselībai un jāvēršas pie ārsta, ja parādās kādas veselības problēmas.
***********************
Vairāk lasiet SPKC mājaslapā:
Tuberkulozes profilakse | http://www.spkc.gov.lv/tuberkulozes-profilakse/
Kas ir tuberkuloze | http://www.spkc.gov.lv/tuberkulozes-profilakse/1296/kas-ir-tuberkuloze |

  


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA