AKTUALITĀTES
   
59517

“DIA+LOGS” piesaka jaunu pakalpojumu HIV-pozitīviem cilvēkiem
Apskatīt komentārus (0)


20.08.2015


Avots: DIA+LOGS http://www.diacentrs.lv/?aktualittes/nebijis-pakalpojums-latvij-badiju-kustba.html  
Kas ir Badiji un kā izskatās šādi pakalpojumi?
Badijs: „tuvs draugs, kas pavada savu aizbilstamo visās aktivitātēs”, uzticams, labs draugs jeb biedrs. Tās ir attiecības starp diviem cilvēkiem, kurus (iespējams) skar līdzīgas problēmas un kuru starpā veidojas dziļa savstarpēja sapratne. Badija uzdevums ir sniegt atbalstu, tādējādi veicinot HIV inficēta indivīda integrāciju.

Kāda ir badiju vēsture?
Aizsākumi rodami ASV, kad tika sniegts atbalsts Vjetnamas kara skartajiem; pēcāk AIDS pacientiem. Eiropā – Nīderlandē šī kustība aizsākās jau 90-jos gados, kad HIV infekcijai bija dramatisks raksturs; arī Vācijā badiju koncepts ir labi pazīstams un šobrīd aizsācies jauns projekts ar valsts atbalstu.

Kāpēc tas ir svarīgi Latvijā?
Nepieciešamība pēc šāda pakalpojuma mūsu valstī ir ļoti liela. Šobrīd ir reģistrēti vairāk kā 6000 ar HIV inficētie. Turklāt ieņemam otro vietu Eiropas Savienībā ar jaunatklāto HIV infekcijas gadījumu skaitu.
Ir ārstēšana un valsts garantētie sociālie pakalpojumi, tomēr ar to diemžēl nepietiek, lai sniegtu adekvātu atbalstu un palīdzību cilvēkiem, kuriem noteikta diagnoze. Joprojām mūsu sabiedrībā pastāv ļoti neiecietīga, nereti pat diskriminējoša attieksme pret indivīdiem, kuriem ir HIV statuss, tāpēc jo īpaši svarīgi ir morāli un emocionāli viņus atbalstīt.

Kā tas notiks Latvijā?
Tiks veidota kustība, attīstot badiju konceptu, kuras pamatmērķis - sniegt noteiktus pakalpojumus HIV-pozitīviem indivīdiem, ņemot vērā Latvijas specifiku.
Badiju komandā ietilps: 20 apmācīti motivēti cilvēki, tostarp ~ 10 RSU studenti, paši HIV inficētie, draugi, speciālisti, kas jau strādā HIV/AIDS laukā.

LATVIJAS BADIJA PIETEIKUMA ANKETA 

Kā pieteikties pakalpojumam?
Ja tev vai tavam ģimenes loceklim, draugam, līdzgaitniekam ir nepieciešama palīdzība un atbalsts, jo dzīves prieku, labsajūtu un sadzīvisko komfortu apdraud lietas, kas saistītas ar HIV diagnozi, tad piesakies šī atbalsta pakalpojuma saņemšanai, sūtot e-pastu uz: dialogs@diacentrs.lv  vai zvanot pa telefoniem 67243101 (centrs); 29412855 (Ruta)

**************************************
ViiV Healthcare Positive Action projekts „Latvijas Badiji un atbalsts HIV pozitīvajiem”
ViiV Healthcare announces the first round of organisations awarded grants through our Positive Action Europe programme. A total of £ 100,000 in grants has been awarded to seven patient advocacy groups in Europe:
Associacao Positivo, Portugal
Center for Life, Greece
Czech AIDS Help Association, Czech Republic
Dia+Logs, Latvia
ISKORAK, Croatia
National AIDS Trust, UK
Q-Club, Serbia
ViiV Healthcare recognises the enormous significance of the community response to HIV/AIDS and is committed to seek out and build new partnerships and connections to help strengthen education, support services, local healthcare capacity and capabilities, and to reduce stigma and discrimination towards people living with HIV/AIDS. The selected community-based projects focus their efforts on patient empowerment and education, increasing testing for early diagnosis and addressing emotional and societal issues such as the psychological impact of HIV on individuals and their families to tackle stigma and discrimination, a key issue affecting people living with HIV across Europe.
Source http://ej.uz/c2bq  

  


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv