AKTUALITĀTES
   

Cik izmaksā С hepatīta ārstēšana?
Apskatīt komentārus (0)


28.07.2013


Cik izmaksā С hepatīta ārstēšana?
Mēnesī С hepatīta ārstēšanas izmaksas ar speciālajām pretvīrusa zālēm sastāda līdz 589 latiem, no kā pacients no savas kabatas sedz līdz 147 latiem.
Visa ārstēšanas kursa cena sasniedz līdz 7 tūkstošiem latu, kas ir dārgi valstij, nemaz nerunājot par parastajiem iedzīvotājiem, kuriem jāatrod gandrīz 2 tūkšošus latu sava līdzmaksājuma par zālēm segšanai.
No „maigā slepkavas” nav pasargāts neviens, tostarp arī Jūs.
C hepatīts ir aknu infekcijas slimība, ko izraisa vīruss. Attīstās nemanāmi, tiek diagnosticēts bieži vien - nejauši. Vairumā no gadījumiem slimība pāriet hroniskajā formā un izraisa aknu cirozi. Izraisa nāvi.
Kā var inficēties? C hepatīts tiek nodots ar asinīm. Pietiek ar mazu, acij nemanāmu asins pilienu. Jūs variet inficēties:
-Tetovēšanas vai pīrsinga duršanas laikā;
-Vairākiem cilvēkiem lietojot kopīgus skuvekļus, manikīra piederumus un pat zobu birstes;
-Ievadot asins preparātus, operāciju laikā un traumu gadījumā, ievadot medikamentus un masu vakcinācijas laikā, kā arī stomatoloģiskajos kabinetos;
-Izmantojot kopīgas šļirces un adatas;
-Neaizsargāta dzimumakta laikā (inficēšanās iespēja 3-5%)
C hepatīta simptomi, kuri bieži var arī neparādīties:
locītavu sāpes, nogurums, vājums, gremošanas traucējumi, temperatūras paaugstināšanās, dzelte, vēdera apjoma palielināšanās, asinsvadu „zvaigznītes” uz vēdera ādas, pieaugošs vājums.
Valsts sedz tikai 75% no izmaksām par ārstēšanu. Tajā pat laikā zāļu cenas desmit gadu laikā nav samazinātas. Kāpēc? Uz šo jautājumu nav saprotamās atbildes.
Organizācija Apvienība HIV.LV iestājas par to, lai medikamentu cenu noteikšanas process būtu caurredzams un zāļu izmaksas tiktu samazinātas līdz 1100 latiem (1420 euro) par 48 nedēļu ārstēšanas kursu.
Mēs esam par to, lai valsts segtu nevis 75% no ārstēšanas izmaksām, bet gan 90%!
Mēs esam par to, lai PVN zālēm pret C hepatitu tiktu samazināts līdz 5%.
Mēs esam par nāves gadījumu skaita samazināšanos!

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv