Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
105957

Četras īsas atbildes uz četriem īsiem apgalvojumiem
Apskatīt komentārus (0)


21.04.2019


HIV-pozitīviem bērniem nav vietas bērnudārzos un skolās, viņiem vajag piemērot mājmācību.
HIV-pozitīvo bērnu kontekstā mēs bieži dzirdam argumentu, ka “bērni saskrāpē ceļgalus, kož un kaujas, līdz ar to ar asinīm var nodot HIV”. Pirmkārt, cilvēks, kas saņem terapiju, nevar citus inficēt ar HIV principā, bet par to, ka visi HIV-pozitīvie bērni saņem terapiju, var nešaubīties. Otrkārt, lai nodotu HIV ar asiņu starpniecību, nepietiek ar skrambu vai kodumu, inficētajām asinīm ir tieši jānonāk otra cilvēka asinsritē. Tā ka visi pieņēmumi par HIV-pozitīvo bērnu bīstamību paliek pieņēmumu statusā, šie bērni drīkst un viņiem vajag apmeklēt parastos bērnudārzus un skolas.
***************
Ar HIV-pozitīvajiem labāk neveidot tuvas attiecības tāpēc, ka šīm attiecībām nav nākotnes: veselus bērnus ar viņiem neizdosies radīt.
Tā nav taisnība. Šodien HIV-pozitīvie cilvēki spēj un dzemdē veselus bērnus. Bērns, kā arī seksa partneris var būt droši, ka netiks inficēti tajā gadījumā, ja HIV-pozitīvais cilvēks saņem terapiju. Turklāt var būt droši ne vien atsevišķos gadījumos un pat ne 50/50, bet statistika liecina, ka pastāv gandrīz 100% drošība. Jā, un vīruss mūža ilgumu arī neietekmē, burtiski šajā dienās vecākajam HIV-pozitīvajam cilvēkam apritēja 100 gadu. Tā ka mazbērnus audzināsit kopā.
**************
Ar HIV inficētie cilvēki pastāvīgi slimo, tāpēc viņus nav vērts pieņemt darbā.
Mūsdienīgi medikamenti HIV līmeni organismā samazina līdz minimumam. Tādējādi vīruss ne vien netiek nodots citiem, bet arī nekaitē pašam cilvēkam. Biedējošās ainiņas, kas bija raksturīgas 80. un 90. gados, tagad var kļūt par realitāti tikai tad, ja ilgu laiku dzīvo bez terapijas. Patlaban HIV-pozitīvie cilvēki var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi bez jelkādiem nopietniem ierobežojumiem, tā ka uz darba dzīvi HIV nekādi neiedarbojas.
*******************
Ja pieaugušam cilvēkam ir HIV, tad viņš ir narkomāns vai LGBT-kopienas pārstāvis, vai arī neizvēlīgs seksuālajos kontaktos.
Iespējams, savulaik to varēja uzskatīt par patiesību, bet tagad tā vairs tiešām nav. Patiešām, iepriekš epidēmija pārsvarā izplatījās starp minēto grupu pārstāvjiem, bet tagad riska zonā atrodas gandrīz visi. Vairāk nekā 50% jauni infekcijas nodošanas gadījumi notiek heteroseksuālo dzimumkontaktu laikā. Un šeit nav vainojami tā dēvētie “nejaušie dzimumkontakti”: aptuveni 30% sieviešu, kas dzīvo ar HIV, ar to inficējis viņu pirmais dzimumpartneris, bet ap 50% sieviešu inficējis viņu vīrs. Vīrusam ir absolūti vienalga, vai jūs piederat kādai nosacītais grupai vai esat pavisam “parasts” cilvēks.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA