Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Briežkopji dzērumā inficējas ar HIV
Apskatīt komentārus (0)


18.04.2012


Nidas ciemā Jamalā atklāts HIV infekcijas perēklis, kas izplatījies lielā ātrumā. Testējot atklājās, ka ciemā inficēti ir 26 iedzīvotāji, tajā skaitā pusaudži. Vēl 14 cilvēki ir uzskaitē, jo viņiem bijis kontakts ar HIV inficētajiem, taču diagnoze pagaidām nav apstiprināta. Nidas ciemā pavisam dzīvo aptuveni divi tūkstoši cilvēku.
Kā izdevumam “Slovo ņeftjaņika” izstāstīja apgabala AIDS centra galvenā ārste Ludmila Volova, saslimušo vairums ir Ziemeļu pamattautu pārstāvji. “Nidā HIV infekciju nodod lielākoties divos veidos – dzimumkontaktu ceļā (23 gadījumi) un lietojot narkotikas (3 gadījumi).
“HIV infekcijas perēklis izveidojās viena HIV inficēta maiņu darbinieka dēļ, kas HIV “uzdāvināja” kādai lauku sievietei, kura, savukārt, vīrusu nodeva vēl 13 vīriešiem. Gadījuma dzimumsakaru dēļ ciemā izveidojās diezgan liels infekcijas perēklis,” skaidroja Ludmila Volova. “Lieta tāda, ka Ziemeļos dzīvojošās mazākumtautības, stājoties dzimumkontaktos, bieži vien neatceras šo faktu un dzimumpartneru skaitu tāpēc, ka bijuši alkohola reibumā. Un, kas pats briesmīgākais, viņi to neuzskata par kaut ko nedabisku.”
Kā norāda apgabala AIDS centra darbinieki, hanti un ņenci vispārīgi zina, kas ir HIV un kā ar to inficējas, taču lielākā daļa nepievērš īpašu uzmanību šīs slimības izplatības draudiem. Vietējo iedzīvotāju profilaksi un testēšanu mediķi pārsvarā veic lielu svētku laikā – Briežkopju dienā, piemēram, kad vienuviet var savākt lielu daļu klejojošo iedzīvotāju. Programmas ietvaros viņiem izdala bukletus un prezervatīvus. 2011. gadā uz HIV infekciju tika izmeklēti 759 Ziemeļos dzīvojošo mazākumtautību pārstāvji un atklāti trīs jauni inficēšanās gadījumi ar HIV. Kopumā Jamalā reģistrēti 1967 HIV pozitīvie, deviņi no viņiem – bērni.
Ziņas avots:
http://www.rosbalt.ru/federal/2012/04/17/970755.htm
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA