Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
111707

Atrast to, kurš inficēja
Apskatīt komentārus (0)


10.05.2020


Raksta fragmenta tulkojums latviešu valodā. Pilns raksts krievu valodā: Елена Банокина | «Иммунитет к ВИЧ? Ученые о вирусе, создании вакцины и новых технологиях» | https://spb.aif.ru/health/immunitet_k_vich_mutaciya_uchenye_o_viruse_vakcine_i_novyh_tehnologiyah |
<... Atrast to, kurš inficēja
Uz pierādījumiem balstīta epidemioloģiskā izmeklēšana – tehnoloģija, kas pastāv jau 30 gadu – tagad ir pielietojama praksē. Pastēra vārdā nosauktā Pēterburgas institūta zinātniski pētnieciskajās laboratorijās zinātnieki var konstatēt, kā un no kā pacients ir inficējies ar hepatītu un HIV. Sarežģītais process nav radīts masveida lietošanai. Galvenais pasūtītājs – tiesībsargājošās iestādes, kas meklē tos, kuri speciāli inficējuši veselus cilvēkus.
Stāsta Pastēra institūta zinātniskā līdzstrādniece Jūlija Ostankova:
“Šādas analīzes mūsu laboratorijās pasūta, ja ir aizdomas par tīšu inficēšanu. Metodes precizitāte – 99%, un tā uzrāda ne vien infekcijas avotu, bet arī to, cik sen notikusi inficēšanās.
Viens no skaļākajiem gadījumiem – notikums ar novgorodieti, kurš bija apvainojies uz sievietēm. Jaunais cilvēks uzzinot, ka meitene, kurā viņš bija iemīlējies, ir viņu inficējusi ar HIV, nolēma atriebties visām sievietēm. Puisis stājās intīmos kontaktos nepasakot, ka viņš ir vīrusa nēsātājs.
Tādējādi viņš inficēja trīs savas mīļākās. To pieradīja ar izmeklējumu molekulārās metodes palīdzību. Atrada arī to, no kuras ļaunprātis pats bija inficējies.
Analīzes tiek veiktas šādi: policisti speciālos traukos atnes uz laboratoriju asins paraugus. Starp tiem ir inficētā asinis, viņa potenciālo upuru asinis un vairums citu cilvēku asins paraugi. Mēģenes tiek numurētas un ievietotas iekārtā, kas šos paraugus salīdzina. Dators analizē izpētīto vīrusa gēnu rezultātus un zīmē “koku” ar daudziem zariem, kas parāda, kas un no kā inficējies. Iepriekš minētajā gadījumā vīrieša vaina tika pierādīta un viņš tika sodīts.
Tomēr bieži tamlīdzīgi izmeklējumi reabilitē cilvēkus. Vienreiz aiz restēm gandrīz nonāca ģimenes galva. Viņa padēlam, kuru nosūtīja uz sanatoriju, atklāja HIV. Pirmā doma – pret bērnu vērsta varmācība. Pie likumsargiem nonāca gan zēna māte, gan patēvs. Taču ar ierīces palīdzību tika atklāts: bērnu inficēja māte, kad bērnam apstrādāja brūci. Pirms tam viņa vīrusu bija dabūjusi no jaunā dzīvesbiedra.” ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA