Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
108518

Atmiņu šūnas kā antivielu avots
Apskatīt komentārus (0)


20.10.2019


Krievu zinātnieki piedāvājuši jaunu metodi, kā no atsevišķiem B-limfocītiem iegūt antivielas. Tas palīdzēs ievērojami samazināt laiku un tēriņus, kas nepieciešami, lai radītu vakcīnu pret vairumu vīrusu un bakteriālo aģentu, tajā skaitā pret HIV.
Viņi izstrādāja vienkāršu un efektīvu metodi, lai no B-limfocītiem iegūtu antivielas. Tās ir imūnsistēmas šūnas, kas atpazīst un iznīcina dažādus svešķermeņus, kas iekļuvuši organismā: vīrusus, baktērijas, sēnes, parazītus, ka arī personīgās defektīvās šūnas, piemēram, audzēja šūnas.
B-limfocītiem ir nozīmīga loma iegūtajā imūnatbildē: tie sintezē olbaltumvielu molekulas – antivielas – pret konkrētām svešām struktūrām un tās izdala asinīs. Šīs molekulas pievienojas antigēniem, līdz ar to kaitniekus ir iespējams atpazīt kā svešķermeņus un turpmāk iznīcināt.
Mēs iepriekš nevaram zināt, kādas slimības mūs skars, taču to arī nevajag zināt: mūsu B-limfocīti spēj producēt antivielas pret ļoti daudziem patogēniem. Ja cilvēks reiz ir saticies ar jebkuru no tiem, viņa organismā paliek tā saucamās atmiņu šūnas par pārciesto slimību. No šādām šūnām izdalot gēnu DNS imunoglobulīnu, varam iegūt antivielas pret jebkuru svešinieku, vai tas būtu vīruss, baktērija, sēne un audzēja šūna. Turpmāk antivielas var izmantot citu cilvēku ārstēšanai.
***********************
Source: BIOTECHNIQUE | «A simple way to increase recovery of the expressed VH and VL genes in single-sorted human B cells» | https://www.future-science.com/doi/10.2144/btn-2019-0079 | Sergey V Guselnikov, Tatyana N Belovezhets, Sergey V Kulemzin, Andrey A Gorchakov & Alexander V Taranin | 
<... Abstract
Cloning VH and VL genes from individual antigen-specific B cells is an attractive approach for producing monoclonal antibodies of the desired specificity. Current RT-PCR protocols, however, result in the successful identification of VH and VL gene pairs in about half of the sorted cells. Here, we demonstrate that single-cell RT-PCR is likely affected by stochastic factors, and that running PCRs in triplicate results in successful amplification of the expressed VH and VL genes in 90–100% of single sorted human B cells. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA