Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
25971

Arī nākamajā gadā būs pieejami 100% kompensējamie medikamenti
Apskatīt komentārus (0)


24.08.2012


Rīgā, 2012.gada 23.augustā
Informācija plašsaziņas līdzekļiem
Pēc SUSTENTO tikšanās ar veselības ministri Ingrīdu Circeni
Šodien, 23.augustā, Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO delegācija valdes priekšsēdētājas G.Ančas vadībā tikās ar veselības ministri I.Circeni. Tikšanās iemesls – nākamā gada budžets!
Rudens nāk ar saviem satraukumiem – valsts strādā pie nākamā gada budžeta un ik pa laikam gaisā uzvirmo visdažādākās baumas – būs, nebūs, paliks, vai tikai drusciņ. Šie jautājumi satrauc to cilvēku prātus, kuriem nav paveicies ar labu veselību. Vai arī nākamajā gadā būs pieejami 100% kompensējamie medikamenti, vai būs iespēja apmeklēt ārstus/speciālistus un izdarīt nepieciešamos izmeklējumus, vai vispār kādam rūpēs Latvijas cilvēku veselība?
Lai saprastu, kas mūs sagaida nākotnē, šodien (23.08.) SUSTENTO tikās ar Veselības ministri I.Circenes kundzi un pārrunāja ar nākamā gada veselības budžetu saistītos jautājumus. Sarunas laikā I.Circenes kundze uzsvēra, ka izskanējusī satraucošā informācija par iespējamām kompensācijas izmaiņām 100% kompensējamām zālēm ministrijas skatījumā nav pieļaujama. Šobrīd valsts 100% kompensē tādas dzīvībai bīstamas slimības kā cukura diabēts, onkoloģiskās slimības, HIV, šizofrēniju un citas. Viņa apstiprināja, ka nākamajā gadā kompensējamo zāļu sarakstā nav gaidāmas nekādas izmaiņas, kas kaut kādā veidā varētu pasliktināt pacientu stāvokli. Ministre iepazīstināja arī ar plānu: no jaunā gada uzsākt daļēju recepšu zāļu kompensāciju bērniem līdz 2 gadu vecumam.
I.Circenes kundze arī vairākkārtīgi atzīmēja, cik būtiska ir cieša pacientu nevalstisko organizāciju sadarbība ar ministriju. Tikai tādā veidā tai ir iespēja uzzināt, kāds ir patiesais stāvoklis veselības aprūpes jomā un attiecīgi arī reaģēt.
Cilvēku ar invaliditāti un hronisko slimnieku organizāciju apvienība SUSTENTO bija patīkami pārsteigta par cerīgajiem nākotnes solījumiem, tomēr, rūgtās pagātnes pieredzes vadīta, apvienība ir gatava arī turpmāk uzmanīgi sekot visam valsts budžeta izstrādes laikā notiekošajam un darīt visu, lai nākamajā gadā nepatīkami pārsteigumi nebūtu gaidāmi.
Papildus informācijai sazināties ar LCĪVSO SUSTENTO Veselības politikas koordinatori I.Neimani, mob.tālr. 29191600
********************************************************************
Veselības ministre Ingrīda Circene tiekas ar „Sustento” pārstāvjiem
Lai pārrunātu kompensējamo zāļu finansēšanas kārtību un 2013.gada valsts budžeta izstrādi, kā arī plānoto finansējumu veselības aprūpei, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju „Sustento” valdes priekšsēdētāju Guntu Anču un organizācijas pārstāvjiem.
Veselības ministre Ingrīda Circene klātesošos iepazīstināja ar šī gada budžeta grozījumos papildus paredzētā finansējuma sadali veselības aprūpes nozarei, akcentējot iespējas stiprināt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību.
Tikšanās laikā veselības ministre kliedēja organizācijas „Sustento” paustās bažas par veselības aprūpes budžetu 2013.gadā, tostarp finansējumu kompensējamiem medikamentiem. Veselības ministre norādīja, ka nākamā gada valsts budžeta projektā „Ārstniecības” programmā paredzēts pieaugums. Vienlaikus Veselības ministrija strādā pie tā, lai izvērtētu kompensējamo medikamentu sarakstu un saņemšanas kārtību, kā arī uzlabotu esošo sistēmu. Veselības ministrijā ir izveidota darba grupa, kas analizē šo jautājumu un jau tuvāko mēnešu laikā izstrādās gala ziņojumu, kas būs pieejams ministrijas mājas lapā.
„Sustento” veselības politikas koordinatore Iveta Neimane atzinīgi novērtēja ģimenes ārstu kvalitātes novērtēšanas kritērijus, kā arī otrās māsa piesaisti ģimenes ārsta praksei, kas ļauj vairāk laika veltīt tieši hronisko pacientu aprūpei.
Veselības ministre uzteica organizāciju „Sustento” kā labu un konstruktīvu sadarbības partneri, kas vienmēr spēj sniegt būtiskus priekšlikumus uzlabojumiem veselības aprūpes sistēmā.
(
www.vm.gov.lv)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA