Biedrība "Apvienība HIV.LV"+371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Apstiprina jaunu atkarību slimnieku ārstēšanas kārtību
Apskatīt komentārus (0)


24.01.2012


24. janvārī Ministru kabineta sēdē apstiprināta jauna alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vielu azartspēļu vai datorspēļu atkarības slimnieku ārstēšanas kārtība.
Noteikumi paredz decentralizēt narkoloģiskās palīdzības sniegšanu, nodrošinot tās labāku pieejamību reģionu iedzīvotājiem. Līdz šim tikai Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra ārstu konsīlijam bija tiesības noteikt pacientiem ilgtermiņa farmakoterapiju, taču jaunā kārtība paredz iespēju izveidot ārstu konsīliju arī citās ārstniecības iestādēs.
Ārstu konsīlija sastāvā jābūt vismaz diviem narkologiem, un atbilstoši konsīlija lēmumam pacientam varēs nozīmēt ilgtermiņa ārstēšanas kursa ar metadonu vai buprenorfīnu uzsākšanu. Vienlaikus ir noteikts, ka ārstējošais narkologs par pacienta iekļaušanu ārstniecības programmā informēs Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru, lai nepieļautu pacientu uzņemšanu šajā programmā vairākās vietās.
Tāpat noteikumi paredz, ka no šā gada 1. aprīļa narkoloģiskā ārstēšanas būs pieejama arī ieslodzījumu vietās. Pacientiem, kuri pirms ieslodzījuma jau bijuši ilgtermiņa farmakoterapijas programmā, arī ieslodzījumā būs iespējams turpināt saņemt ārstēšanu ar zālēm, kuras aktīvā viela ir metadons vai buprenorfīns.
(
www.vm.gov.lv
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA