Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
41679

Apjukums kompensējamo medikamentu apmaksā bērniem
Apskatīt komentārus (0)


16.01.2014


Presē izskanējusī informācija par izmaiņām kompensācijas apmērā bērniem ir neprecīza. Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta mājaslapā norādīto informāciju speciālistiem pastāv dažādi ierobežojumi 100% apmēra kompensācijas piešķiršanai bērniem gan pēc diagnozes, gan pēc vecuma.
2013. gada 17. decembrī ir veikti grozījumi MK noteikumos Nr. 899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība", nosakot, ka no 2014. gada 1. janvāra bērniem līdz 18 gadu vecumam, kuriem pienākas zāļu vai medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācija no zāļu iegādes kompensācijas sistēmas budžeta līdzekļiem, iegādes izdevumi tiek segti pilnā apmērā (100 %), izņemot šādus gadījumus:
1. pacientam ir izrakstītas kompensējamo zāļu A sarakstā iekļautās nereferences zāles vai medicīniskās ierīces. Šādā gadījumā pacients sedz starpību starp attiecīgās grupas nereferences un references zāļu vai medicīnisko ierīču aptiekas cenu (ieskaitot pievienotās vērtības nodokli). Tiem pacientiem, kam medikaments pirmo reizi parakstīts 2012. gadā, nereferences zāles jāpērk par pilnu cenu, pilnībā maksājot no savas kabatas;
2. pacientam ir izrakstītas M sarakstā iekļautās zāles, kuru iegādes izdevumi joprojām tiek segti 50% apmērā;
3. atsevišķām diagnozēm pastāv ar vecumu saistīti kompensācijas ierobežojumi, šādos gadījumos zāļu kompensācija 100% apmērā tiek nodrošināta tikai šai precizētajai vecuma grupai. Piemēram, ja ir noteikts ierobežojums „bērniem līdz 3 gadu vecumam", tad arī turpmāk attiecīgās zāles tiks kompensētas 100% apmērā tikai bērniem līdz 3 gadu vecumam.
Vairāk par izveidojušos situāciju lasiet:
Portālā Medicine.lv
http://www.medicine.lv/raksti/apjukumu-sabiedriba-radijusas-izmainas-kompensejamo-medikamentu-apmaksa-berniem
MIC portālā
http://www.farmacija-mic.lv/main/zinasw/5/6615 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA