AKTUALITĀTES
   
45758

Amerikas Savienotās Valstis satraukušās
Apskatīt komentārus (0)


07.06.2014


No narkotikām atkarīgie, kuri lieto injicējamas narkotikas, pieder paaugstināta riska grupai, kam draud inficēšanās ar B un C hepatītu vīrusiem. Lai mazinātu šos draudus, ASV ārsti pieprasa likumdevējiem pieņemt federālo šļirču apmaiņas programmu.
Amerikāņu mediķi, kas ir tādu profesionālu organizāciju kā Amerikāņu ārstu-infekcionistu (Infectious Diseases Society of America) un Ārstu asociācijas biedri un nodarbojas ar HIV inficēto ārstēšanu (HIV Medicine Association), nesen publiskojuši kopīgu vēršanos pie ASV Kongresa ar prasību paātrināt likuma pieņemšanu, kas federālā līmenī legalizētu šļirču apmaiņas programmu un atļautu visās ASV aptiekās pārdot šļirces bez receptēm.
Problēma ir tāda, ka lietoto šļirču apmaiņa pret jaunām, kas darbojas daudzās ASV pilsētās, būtībā ir nelegālas – daudzos štatos jaunas šļirces aptiekās var iegādāties tikai pret ārsta recepti uz medikamentu, kas organismā jāievada injicējot. Valstī nenotiek brīva šļirču tirdzniecība. Šī iemesla dēļ injicējošie narkomāni spiesti vienu šļirci izmantot vairākkārt un to lietot kopā ar citiem no narkotikām atkarīgajiem. Konstatēts, ka viens no narkotikām atkarīgais, kurš ir inficēts ar C hepatīta vīrusu, inficē vidēji 20 cilvēkus. Amerikāņu mediķu vēršanās pie ASV augstākā likumdošanas orgāna ir arī prasība šļirču apmaiņas programmu finansēt no valsts budžeta, jo tas ļaus iesaistīt šajā programmā lielāku skaitu no narkotikām atkarīgos.
Pēc amerikāņu ārstu datiem, ASV ar C hepatīta vīrusu inficēto skaits tuvojas četriem miljoniem, bet to ASV iedzīvotāju skaits, kas inficējušies ar B hepatīta vīrusu, tuvojas 1,4 miljoniem.
(Avots:
http://www.health-ua.org/news/17573.html)
Efektīva C hepatīta profilakse un ārstēšana nepieciešama arī ieslodzījuma vietās. Liels skaits personu, kam piespriesta soda izciešana cietumā, sagādā ne vien juridiska un sociāla, bet arī medicīniska rakstura problēmas. Ja no valsts populācijas patlaban ar C hepatītu ir inficējušies 4 miljoni jeb 1,3% ASV iedzīvotāju, tad ar šo slimību inficējušos ieslodzīto skaits ir daudzkārt lielāks. „Ik gadu ne mazāk kā 10 miljoni ASV iedzīvotāju atrodas ieslodzījuma vietās. Daļa no tiem iziet brīvībā, daļa atkal papildina ieslodzīto skaitu – tas viss paaugstina inficēšanās risku ar dažādām slimībām, starp kurām, nepārprotami, līderē C hepatīta vīrusa infekcija un HIV,” norāda profesors Džosaja Ričs (Josiah Rich), kurš pārstāv Brauna universitāti (Brown University), kas nodarbojas ar šīs problēmas izpēti.
Saskaņā ar iegūtajiem rezultātiem, ar C hepatīta vīrusu ir inficējies katrs sestais Amerikas cietumos ieslodzītais, bet katrs trešais amerikānis no kopējās populācijas, kurš slimo ar šo vīrusu, kaut vai uz īsu termiņu nonāk ieslodzījuma vietās. „Šie skaitļi liecina, ka cietumu slimnīcās jābūt organizētam ieslodzīto monitoringam uz C hepatītu, kā arī jānotiek viņu ārstēšanai, ja atklāj inficēšanos,” piebilst profesors Ričs.
(Avots:
http://health-ua.org/news/17572.html)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv