Biedrība "Apvienība HIV.LV"Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

Alkohols maina attieksmi pret seksu
Apskatīt komentārus (0)


20.12.2011


Alkohola lietošana paaugstina nedroša seksa risku. Citiem vārdiem sakot: jo vairāk dzeram, jo lielāks ir brīva seksa vilinājums un – atbilstoši – lielāks risks inficēties ar venēriskām slimībām.
Neaizsargāts sekss – galvenais HIV infekcijas un citu venērisko slimību izplatības faktors. Taču, neraugoties uz to, mēģinājumi cīnīties pret neaizsargātu seksu gan atttīstītās valstīs, gan jaunattīstības valstīs notiek diezgan nesekmīgi.
Kā zināms, alkohola lietošana, it īpaši lielos daudzumos ir saistīta ar risku inficēties ar slimībām, ko nodod dzimumceļā. Zinātnieki, izanalizējot 12 eksperimentu rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka starp alkoholisko dzērienu lietošanu un neaizsrgātu seksu ir tieša cēloņsakarība. Jo vairāk dzēra eksperimenta dalībnieki, jo vairāk bija gatavi nodoties seksam bez prezervatīviem. Piemēram,  alkohola līmeņa pieaugums asinīs 0,1 miligrams uz mililitru par 5% palielina neaizsargāta seksa risku.
“Alkohols ietekmē lēmumu pieņemšanas procesu, samazina modrību un noved pie neaizsargāta seksa, tāpēc to nepieciešams iekļaut HIV inficēšanās riska faktoru sarakstā,” - šāds ir pētījuma autoru slēdziens.
Vairāk par pētījumu lasiet krievu valodā saitē
http://www.apvienibahiv.lv/novosti-na-russkom/o-roli-alkogolja-v-rasprostranenii-vich
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA