Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)Latvija +371 26062077 (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
76807

LR1 par piena aizstājējiem
Apskatīt komentārus (0)


04.03.2017


LR1 | Arta Skuja, Jānis Krops Vakar | «Biedrība pagarina atbalsta projektu HIV pozitīvām sievietēm mazuļu barošanai» |
Biedrība "AGIHAS", kas sniedz atbalstu HIV un AIDS inficētajiem, paudusi sašutumu, ka valsts, iespējams, apzināti novēloti sāks sniegt palīdzību ar HIV inficētajām mātēm barot mazuļus ar piena aizstājējiem. Biedrība jau divus gadus nodrošina atbalsta projektu "Mazulītis nav vainīgs" HIV pozitīvām sievietēm mazuļu barošanai, jo valsts kavējoties sniegt atbalstu šīm sievietēm. Valsts atbalsts būs pieejams no 1. aprīļa.
Raidījumā Pēcpusdiena par biedrības "AGIHAS" īstenoto projektu stāsta tās valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks.
Par valsts atbalstu HIV inficēto māmiņu mazuļiem stāsta Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.
Viedokli izsaka arī Nacionālā Veselības dienesta Iepirkumu nodaļas speciālists Ainārs Lācbergs.

 

Grozījumi Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr.1529 "Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" | Anotācija | --- | Noteikumi |
<... Cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) vertikālās transmisijas profilakse joprojām ir aktuāls jautājums, jo katru gadu tiek reģistrētas apmēram 70 HIV inficētas grūtnieces un vairāki HIV vertikālās transmisijas (no mātes bērnam) gadījumi. Ņemot vērā to, ka HIV infekcija nav ārstējama un, inficējoties ar HIV infekciju jaundzimušā periodā, cilvēks ir atkarīgs no ārstēšanas visu mūžu, kas būtiski ietekmē viņa dzīves kvalitāti, ir svarīgi novērst jebkurus jaundzimušā inficēšanas riskus.
HIV inficētas mātes piens arī ir viens no šīs infekcijas pārneses ceļiem, tādēļ, aizsargājot jaundzimušo no inficēšanās ar HIV, nedrīkst lietot inficētas mātes pienu. Kā viens no HIV infekcijas profilakses līdzekļiem šiem bērniem ir mātes piena aizstājējprodukti. Tādēļ Veselības ministrija ir paredzējusi no 2017. gada 1. aprīļa nodrošināt jaundzimušos līdz 1 gada vecumam, kas dzimuši HIV inficētām mātēm ar mākslīgajiem maisījumiem.
Lai nodrošinātu šo iniciatīvu Nacionālajam veselības dienestam ir jāveic mākslīgo maisījumu centralizēts iepirkums. Tādēļ ir nepieciešams veikt grozījumus noteikumus, papildinot 32. pielikumu „Centralizēti iepērkamo ārstniecības līdzekļu saraksts” ar mākslīgajiem maisījumiem zīdaiņiem, kas dzimuši HIV inficētām mātēm. 
Ir paredzēts, ka centralizēti iepirktos maisījumus atbilstoši iepirkuma līgumam piegādās Rīgas Dzemdību namam, Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS). Savukārt RAKUS nodrošinās mākslīgo zīdaiņu maisījumu izsniegšanu perinatālās aprūpes centriem, kas vajadzības gadījumā tos nodos dzemdību nodaļām. Papildus minētajam RAKUS izsniegs mākslīgos zīdaiņu maisījumus arī saviem pacientiem. ...>
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA