Kur testēties uz HIV

Informācija atjaunota 2017. gada 25. decembrī

Papildinājums:
Daugavpils: Latvijas Sarkanā Krusta "HIV profilakses punkts" Veselības istabas telpās veic HIV eksprestestu bez maksas, anonīmi un konfidenciāli. Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 13. Tālrunis: 26364032 vai 65457357 (informācija par pakalpojumiem).
Kuldīgā mainījusies adrese - Liepājas iela, 37.

 

Eksprestestēšanas plusi:
1. Uzzinot izmeklēšanas rezultātus, tu atbrīvosies no neziņas, kas saistīta ar trauksmainām pārdomām par to, ka tev var būt HIV, bet tu nezini par to.
2. Ja testa rezultāts uzrāda, ka tev nav HIV, taču tu zini, ka tava uzvedība saistīta ar risku inficēties, tu varēsi uzzināt, kā kļūt uzmanīgākam, lai izvairītos no inficēšanās nākotnē.
3. Zinot par vīrusa esamību organismā, tu varēsi savlaicīgi sākt antivīrusu terapiju, izvairoties no riska, ka HIV pāries AIDS stadijā, kā arī pasargāsi no inficēšanās tavā lokā esošos, bet pirmām kārtām – tavus seksuālos partnerus.
4. Ja testa rezultāts būs pozitīvs, tu varēsi vērsties pie ārsta pēc konsultācijas, lai saņemtu palīdzību un atbalstu.
5. Jo agrāk veikta izmeklēšana un, ja nepieciešams, uzsākta ārstēšana, jo lielākas izredzes saglabāt veselību. Pētījumi rāda, ka vīrusa vēlīna atklāšana saistās ar paaugstinātiem saslimšanas rādītājiem un mirstību no HIV.
6. Konsultants tev palīdzēs pieņemt lēmumu, kā izturēties pret tuviem cilvēkiem un radiniekiem, kā runāt par HIV ar to cilvēku, kuru tu, iespējams, esi pakļāvis inficēšanās riskam.
7. Tu varēsi saņemt informāciju par organizācijām un pašpalīdzības grupām, un sastapt tādus pašus cilvēkus kā tu, kuri var dalīties savā pieredzē, kā tas ir - dzīvot ar HIV.  

Visu HIV profilakses punktu Latvijā kontakti - Slimību Profilakses un kontroles centra mājaslapā, saitē https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/hiv-profilakses-punkti

 
Gaismas iela 19 k-8, 201, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv