Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
83554

Viena kapsula nedēļā - pret HIV
Apskatīt komentārus (0)


16.01.2018


Source: «Lyndra Announces Publication of Feasibility Study of Oral Once-Weekly Drug Delivery System for HIV Antiretroviral Therapy in Nature Communications»https://www.lyndra.com/press_releases/8 | Study results show novel drug delivery system achieves long-lasting levels of three highly-potent antiretrovirals in the circulation in an animal model. Company developing long-acting oral formulations of HIV therapies to address viral resistance and improve therapeutic success.|
********************
Amerikāņu speciālisti izstrādājuši kapsulu sešstaru zvaigznes veidolā, kuras katrā starā ievietots medikaments vajadzīgajā devā. Mediķi par vispiemērotākajiem ir atzinuši dolutegravīru, rilpivirīnu un kabotegravīru. Jau ir notikuši sekmīgi jauno zāļu izmēģinājumi ar cūkām. Klīniskos pētījumus ar cilvēku piedalīšanos tuvākajā laikā plāno veikt kompānija Lyndra Inc, kas preparātu palaidīs tirgū.
Pēc mediķu teiktā, antiretrovīrusu preparātus, kurus izmanto HIV profilaksei un ārstēšanai, parasti lieto katru dienu un pēc noteikta grafika. Turklāt, kā likums, pacientiem ir jālieto vairākas zāles. Taču daudziem neizdodas ievērot norādīto režīmu: pēc dažiem datiem tikai 30% pacientu izdodas ievērot ārstu prasības.
Bet, ja pacientiem būtu iespējams zāles uzņemt, piemēram, reizi vairākās dienās, ārstēšanas efektivitāti paaugstināt būtu daudz vienkāršāk. Pie šādas idejas “pieturējās” Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta un Brigamas Sieviešu slimnīcas (ASV) zinātnieki, radot jaunu tehnoloģiju HIV preparātu ievadīšanai.
Komanda izstrādāja kapsulu, kas organismam dozēti piegādā preparātu, ar kuru pietiek nedēļai. Zāļu pakāpeniska ievadīšana iespējama, pateicoties kapsulu specifiskai struktūrai. Pēc formas tā līdzinās zvaigznei ar sešiem stariem, kuros iepildīts preparāts. Šos starus savieno elastīga serdene, kas bioloģiski sadalās.
"Stari" liecas uz iekšu līdzīgi kā lietussarga ribas. Tādā veidā pacients uzņem kapsulu. Nokļūstot kuņģī, tā izvērš savus “starus” ar iepildītajiem medikamentiem. “Zvaigznes” diametrs ir četri centimetri.
Eksperimenti parādīja, ka zvaigžņveidīgā kapsula kuņģī var atrasties līdz divām nedēļām: “stari” traucē tai iekļūt tievajā zarnā un virzīties tālāk ar sagremoto barību. Kad zāles atbrīvojas no kārtējā “stara”, tas sabrūk smalkās komponentēs, kas virzās tālāk pa zarnu traktu, skaidro pētnieki.
Testi uz cūkām parādīja, ka uzlabotā kapsula var “apmesties” kuņģī un tur atrasties nedēļu. Zinātnieki kapsulā iepildīja trīs dažādus preparātus HIV profilaksei, kas paredzēti neinficētiem pacientiem un arī inficētiem pacientiem, lai mazinātu vīrusa aktivitāti.
***************************
Source: Nature | «Development of an oral once-weekly drug delivery system for HIV antiretroviral therapy»https://www.nature.com/articles/s41467-017-02294-6
<... Here we describe such a universal system and apply it to the clinical problem of medication non-adherence in HIV. To address the challenges of prolonging gastric residence and altering drug formulations independent of mechanical properties, we describe here a modular drug delivery system which folds and recoils, enabling oral dosing, which retains its integrity in the stomach for prolonged residence, and which can be loaded with up to six different drug formulations resulting in desired pharmacokinetics. As a proof-of-principle, we show that this system is capable of delivering three highly-potent antiretrovirals—dolutegravir (DTG), cabotegravir (CAB) and rilpivirine (RPV)—for a week after a single dose in a swine model. ...>

 




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA