AKTUALITĀTES
   
107136

Par Dovato un dīvaino skaidrojumu
Apskatīt komentārus (0)


08.07.2019


Eiropas Savienībā apstiprināts kompānijas ViiV Healthcare preparāts Dovato, kas paredzēts HIV infekcijas ārstēšanai kā terapijas pilna divkomponentu shēma.
Eiropas regulatori apstiprinājuši kompānijas ViiV jauno preparātu Dovato (dolutegravīrs + lamivudīns), kas ir divkomponentu tablešu formā un jālieto vienu reizi dienā HIV-1 infekcijas ārstēšanai.
Dovato apstiprināts, lai to lietotu pacienti vecuma grupā no 12 gadiem, balstoties uz klīnisko pētījumu datiem GEMINI, kuros preparāts demonstrēja ne mazāku efektivitāti kā trīskomponentu ārstēšanas shēma 48 nedēļu periodā, kurā iekļauts dolutegravīrs. Rezistences gadījumi pret jauno preparātu netika konstatēti.
***
Source: GSK | «ViiV Healthcare receives EU Marketing Authorisation for Dovato (dolutegravir/lamivudine), a new once-daily, single-pill, two-drug regimen for the treatment of HIV-1 infection» | https://bit.ly/2L5cEO8 |
********************
Krievijas Veselības aizsardzības ministrija reaģējusi uz publicēto informāciju par HIV inficēto skaita pieaugumu par 40% pēdējo trīs gadu laikā. Ministrija lēš, ka tāda dinamika var liecināt par "slimnieku uzkrāšanos", pateicoties sekmīgai ārstēšanai. 
Inficēto skaita pieaugumu nedrīkst viennozīmīgi traktēt kā epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos. Saskaņā ar federālo reģistru, uz 2019. gada 1. jūliju antiretrovīrusu terapija skārusi vairāk nekā 457 tūkstošu HIV inficēto, kas sastāda 62% no visiem HIV pozitīvajiem. Veselības aizsardzības ministrija uzskata, ka inficēšanās rādītāji var pieaugt slimnieku sekmīgas ārstēšanas dēļ un tāpēc, ka samazinās nāves gadījumu skaits no šīs slimības.
Mūsu piezīme: Ja šādi secinājumi ir patiesi, tad kā ir ar principu "N=N»: nenosakāma vīrusa slodze = nenododama tālāk infekcija?"
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv