Cietumu ziņas
   
22975

Iļģuciema aktivitātes
Apskatīt komentārus (0)


17.04.2012


Avots: Ieslodzījuma Vietu pārvalde | www.ievp.gov.lv
Biedrība „Iļģuciema sievietes” šā gada februārī piedalījās Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta izsludinātajā sabiedrības integrācijas projektu konkursā ar projektu „Alkohola un narkotiku atkarīgo, fiziski un psihiski neveselo notiesāto integrēšana cietuma apstākļos”. Martā projekts tika atzīts par kvalitatīvu un piešķirti līdzekļi tā realizēšanai. Projektā iekļautas 4 aktivitātes, kas laikā no 16. marta līdz 30. jūnijam sniegtu papildus psiholoģisku un fizisku palīdzību notiesātajām ar īpašu psihisku un fizisku apgrūtinājumu, lai viņas spētu kvalitatīvāk iesaistīties kopējās cietuma rehabilitācijas programmās, kas sagatavo dzīvei pēc atbrīvošanās. Projekta realizēšanā piesaistīti savā specialitātē profesionāli pasniedzēji. Terapijas darba grupas komplektētas pēc cietuma psihologa un ārsta ieteikumiem.
Mākslas terapijā, ko pasniegs māksliniece Elita Ābele, tiks izmantota pēdējā laika izjūtu un noskaņojuma izzīmēšana, konkrētu uzdevumu pildīšana, muzikāli-vizuālā ietekme uz psihi, rosinot savas iekšējās radušās sajūtas izteikt krāsās un ornamentos. Šī aktivitāte notiks pirmo reizi šajos cietuma apstākļos, tāpēc projekta norises gaitā tiks meklēta nepieciešamā metodika.
Psiholoģiskās kustību un deju terapijas nodarbībām šajā ieslodzījuma vietā ir jau 4 gadu pieredze. Šajā projektā nodarbības pasniedz sv. Jāzepa Betānijas dominikāņu klostera māsa - psiholoģijas un deju terapijas pasniedzēja Diāna Cērmane, kā arī divi praktikanti no Vācijas - viens ar perkursiju spēles un otrs ar ģitāras spēles apmācību. Nodarbības notiks grupās un individuāli, pielietojot arī krāsas un attēlus. Piedzīvoto var izteikt dejā un žestos, neverbālos, ritmiski-dinamiskos dialogos. Tādā veidā deja, kustība, mūzika un ritms kļūst par simboliem. Šie simboli satur stāstus un nozīmes. Un tas ir dejas, kustības un mākslas terapijas intervenču mērķis. Improvizējot ar kustību, deju, skaņām, melodijām, attēliem un krāsām, kā kreatīviem uztveres un izteiksmes līdzekļiem, cilvēks tiek sasniegts kopveselumā.
Projektā iekļautas arī tradicionālās masāžas, kas domātas notiesātajām pēc ārsta ieteikuma. Masāžas savā specialitātē veiks sv. Jāzepa Betānijas dominikāņu klostera māsa, medicīnas māsa un masiere Nelli Tatkova, vajadzības gadījumā, pēc pacienta vēlmēm, apvienojot tās ar pastorālo sarunu un meditāciju.
Retro foto fotosesijai ir jau triju seansu pieredze šajos cietuma apstākļos. Tā paredzēta notiesātajām ar īpaši zemu pašvērtējumu, ieilgušu depresiju un tiekmi uz suicīdu. Parasti foto sesija notiek pozitīvā gaisotnē, ieģērbjot dalībnieces katrai vispiemērotākajā apģērbā, galvassegās, aksesuāros, ļaujot viņām priecāties par savu īpašo, neierasti labo izskatu. Katra dalībniece saņem uz rokas 5 fotogrāfijas, par kurām viņas ilgstoši var priecāties pašas, skatīties kopā ar savām līdzbiedrenām, kā arī nosūtīt tās saviem draugiem un ģimenes locekļiem. Pieredze rāda, ka fotosesija ilgstoši uzlabo notiesāto psihisko pašsajūtu.
Projekta līdzfinansējumu nodrošina Vācijas katoļu baznīcas fonds „Bonifatiuswerk.”
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv