Cietumu ziņas
   
39850

C hepatīts britu cietumos
Apskatīt komentārus (0)


08.11.2013


Britu labdarības organizācijas “Hepatitis C Trust” darbinieki veica pētījumu, kas parādīja, ka aptuveni 10% britu cietumos ieslodzīto ir inficēti ar C hepatītu. 2012. gadā, veicot pārbaudi par šo slimību izraisošā vīrusa klātbūtni organismā, to atklāja tikai 6% ieslodzījuma vietās atrodošos.
Pētījuma autori norāda uz to, ka ieslodzīto sadzīves specifiskās īpatnības (kopīga injicējamo narkotiku lietošana, tetovēšanās popularitāte, matu griešanas aparātu, skuvekļu un nereti arī zobu suku kopīga lietošana) rada labvēlīgus apstākļus infekcijas izplatībai.
Taču, no otras puses, liela skaita cilvēku pulcēšanās relatīvi nelielā platībā un šādās iestādēs pastāvošais režīms var mediķiem atvieglot uzdevumu, lai veiktu ieslodzītajiem masveida skrīningu un ārstētu ar C hepatītu slimos.
Valsts veselības aizsardzības dienesta (National Health Service) vadība, iepazinusies ar šī pētījuma rezultātiem, nolēma tuvāko mēnešu laikā (līdz 2014. gada aprīļim) visiem britu ieslodzītajiem nodrošināt pārbaudes uz C hepatītu.
(Raksts pilnā apjomā: 
http://www.health-ua.org/news/16168.html)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv