AKTUALITĀTES
   

Veselības ministrijas paskaidrojums pirms 9 mēnešiem pieņemtam lēmumam
Apskatīt komentārus (0)


20.09.2011


Šodien, 20.septembrī, notikušajā Aptieku attīstības biedrības (AAB) konferencē "Par patērētāju interesēm, vajadzībām un tiesībām medikamentu iegādē" patērētāju tiesību aizsardzības un pacientu organizācijas, aptieku, masu mediju un valsts institūciju pārstāvji diskutēja par zāļu cenu politiku Latvijā un iespējām pacientiem saņemt lētākus medikamentus.
Aptieku attīstības biedrības (AAB) vadītāja un SIA "Euroaptieka" valdes locekle Inga Zemdega-Grāpe pauda viedokli, ka grozījumi normatīvajos aktos, kas ierobežo atlaižu piemērošanu valsts kompensētajiem medikamentiem, ir kļūda. Grozījumi, kas paredz kompensējamās zāles visās Latvijas aptiekās pārdot tikai par Veselības ekonomikas centra apstiprināto cenu, nav pacientu interesēs, pārliecināta ir I. Zemdega-Grāpe. Pēc viņas teiktā, vismaz divi aptieku tīkli, kas pēc šo grozījumu stāšanās spēkā ir piedāvājuši pacientiem šos medikamentus iegādāties lojalitātes programmu ietvaros, ļaujot uzkrāt atlaižu punktus, ir sodīti ar soda naudu vairāk kā 1000 latu apmērā.
AAB un citu organizāciju veiktās iedzīvotāju aptaujas liecina, ka pircēji labprāt saņem atlaides medikamentu iegādei, tāpēc izveidojusies dīvaina situācija, ka aptiekas tiek sodītas par to, ko iedzīvotāji vēlas saņemt, konferencē pauda AAB.
(pēc www.farmacija-mic.lv materiāla)
******************************************************************

VESELĪBAS MINISTRIJA
KOMUNIKĀCIJAS NODAĻA
Brīvības iela 72, Rīga, LV – 1011, tālrunis: 67876007, fakss: 67876002,
e-pasts:
prese@vm.gov.lv; www.vm.gov.lv

Informācija presei
20.09.2011.

Atsevišķas komersantu sniegtās papildus atlaides rada nevienlīdzīgu situāciju kompensējamo zāļu saņemšanā

Veselības ministrija uzskata, ka atsevišķas komersantu sniegtās papildus atlaides rada nevienlīdzīgu situāciju kompensējamo zāļu saņemšanā visiem pacientiem un visās aptiekās, tādēļ jau ar 2011. gada janvāri pieņemti noteikumi, kas aizliedz šādu papildus atlaižu akciju noteikšanu.
Dažādu atlaižu programmu piedāvāšana noteiktās tīkla aptiekās ir tikai reklāmas akcija, lai piesaistītu vairāk klientu uz to zāļu rēķina, kuras apmaksā no valsts budžeta. Šādas akcijas nevar atļauties individuālās aptiekas, it īpaši lauku reģionos, tādējādi radot nevienlīdzīgu situāciju lielo pilsētu un lauku reģionu iedzīvotājiem, kā rezultātā pacienti tiek maldināti, ka noteiktās aptiekās par zālēm jāmaksā vairāk. Bez tam šāda prakse var pacientiem radīt iespaidu, ka Latvijā ir pārāk augstas zāļu ražotāju piedāvātās cenas un pārāk augsti zāļu lieltirgotavu un aptieku uzcenojumi, kas ļauj komersantiem piedāvāt dažādas atlaižu programmas. Bet pats galvenais – šāda atlaižu piemērošanas prakse grauj kompensācijas sistēmas galveno principu – vienlīdzību zāļu pieejamībā visiem pacientiem ar konkrēto diagnozi.

VM Komunikācijas nodaļas vadītāja
Egita Pole
Tālrunis: 67876106, 29401480
E-pasts:
egita.pole@vm.gov.lv
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv