AKTUALITĀTES
   

Ministri nolemj atjaunot valsts kompensāciju C hepatīta ārstēšanai 75% apmērā, bet tikai līdz 2011. gada beigām
Apskatīt komentārus (0)


28.02.2011


Pieņemot izmaiņas līdzšinējā kārtībā, tiks atjaunots kompensācijas apmērs, kāds tas bija pirms diviem gadiem, pirms valdība 2009. gada 01. martā lēma to samazināt līdz 50%.
Veselības ministrija norādīja, ka pacienta līdzmaksājums C hepatīta ārstēšanai ir viens no augstākajiem šajā medikamentu grupā un pašlaik ne visi pacienti spēj to segt, lai arī pārsvarā no šīs slimības cilvēki cieš darba spējīgā vecumā. Ņemot vērā, ka zāļu nelietošana vai lietošanas pārtraukumi apdraud pacienta mūža ilgumu un dzīves kvalitāti, ministrija apņēmusies turpināt meklēt risinājumus, lai C hepatīta terapija būtu pieejamāka.
C hepatīta ārstēšanu Latvijā saņem 1250 pacientu, kuriem līdzmaksājums pašlaik ir aptuveni 300 latu mēnesī. Lai realizētu valsts kompensācijas pieaugumu, papildus nepieciešami 605 tūkstoši latu. Šie līdzekļi tiks nodrošināti ar šogad ieviesto kompensējamo
medikamentu apmaksas kārtības regulējumu, kad zāļu ražotāji proporcionāli sedz finanšu deficītu, ja tāds radies. Līdz ar to šādas izmaiņas valsts budžetu neietekmēs.
Pacienti, kuru ienākumi ir mazāki par 120 latiem mēnesī, uzrādot pašvaldības sociālo dienestu izziņu, ir atbrīvoti no līdzmaksājumiem par kompensējamajām zālēm, un viņiem nav jāmaksā  pacienta iemaksa. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv