AKTUALITĀTES
   
24745

Vatikāns par ārstēšanos
Apskatīt komentārus (0)


28.06.2012


Šis projekts pirmām kārtām mērķēts uz to, lai brīdinātu par HIV infekcijas nodošanas risku no mātes bērnam Āfrikā uz dienvidiem no Sahāras. Patlaban programma aptver 180 tūkstošus cilvēkus, tajā skaitā 20 tūkstošus ar HIV inficētas grūtnieces. Savā runā kardināls Bertoni uzsvēra, ka “visaptveroša un bezmaksas piekļuve ārstēšanai ir konkrēts ieguldījums, lai glābtu dzīvību tiem, kas ir vairāk neaizsargāti un vienlaikus ir sabiedrības nātkone, – bērniem un viņu mātēm”. Svētā Tēva un “daudzo cietēju un slimnieku, kam nav balstiesību” vārdā viņš vērsās pie to Āfrikas valstu delegācijām un veselības aprūpes darbiniekiem, kur darbojas programma «DREAM». Tā radās pirms 10 gadiem Mozambikā ar uzdevumu nodrošināt antiretrovīrusu terapiju.
Šī metode noveda pie svarīgiem zinātniskiem atklājumiem, no kuriem pirmais un galvenais ir, ka, pateicoties vispārējai pieejai antiretrovīrusu terapijai, AIDS var tikt pilnībā uzveikts. Un, pateicoties Sv. Egīdija draudzes projektam “DREAM”, mātēm – HIV nēsātājām piedzimušie 17 000 bērnu ir veseli.
Konferences laikā izskanēja lūgums paplašināt projekta “DREAM” darbības lauku – līdzdarboties vairāk nekā 10 valstīs, kā tas bija līdz šim. Desmit gadu laikā programma aptvēra vairāk kā miljons cilvēku, turklāt neaprobežojās tikai ar terapiju - programmas ietvaros veica izglītošanu, profilakses pasākumus un atbalstīja ar pārtikas produktiem. “No kulturālā redzespunkta raugoties, šī kauja ir uzvarēta,” rezumēja Sv. Egīdija draudzes prezidents Marko Impaljacco. “Tagad ir jāiegulda resursi.”
(
www.tbn-tv.ru / www.katolik.ru)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv