AKTUALITĀTES
   
44664

Valsts nostāja: cilvēks jāpiemēro normatīvajiem aktiem
Apskatīt komentārus (0)


28.04.2014


Preses paziņojums 
Valsts nostāja: cilvēks jāpiemēro normatīvajiem aktiem
Biedrība «Apvienība HIV.LV», kas pārstāv cilvēku ar hroniskām infekciju slimībām intereses, rīko akciju „Gājiens pēc veselības” 2014. gada 29. aprīlī. Akcijas mērķis ir atgādināt Veselības ministrijai un Ministru kabinetam par 2013. gada Informatīvo ziņojumu "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā", kas līdz šim nav vainagojies ar pacientiem taustāmiem rezultātiem. Akcija sāksies ar piketu pie Veselības ministrijas (Brīvības ielā 72, Rīgā) plkst. 11:00 līdz 11:15, tad akcijas dalībnieki uzsāks gājienu virzienā uz Ministru kabineta ēku (Brīvības bulvārī 36, Rīgā), kur plkst. 11:35 līdz 12:00 notiks otrs pikets.
Veselības ministrija sniegusi nesaskaitāmus paziņojumus ar apsolījumiem pacientiem, kas vai nu nav piepildījušies, vai nu to piepildišanās sagaidāma attālā nākotnē. Viens no tiem ir solījums būtiski palielināt kompensējamo medikamentu pieejamību. Labi pamatots un argumentēts Veselības ministrijas Informatīvais ziņojums "Finanšu situācija veselības aprūpes jomā", škiet, ir pārklājies ar putekļu kārtu un ievīstīts zirnekļu tīklos.
“Es ikdienā satiekos ar C hepatītu sirgstošiem cilvēkiem. Izklausās absurdi, bet viņi uzsāk ārstēties tikai kļūstot pavisam nabagi, jo trūcīgajiem ārstēšanu valsts vēl apmaksā. Tas, ka strādājošs ģimenes cilvēks nevar atļauties līdzmaksājumu par zālēm, ir ačgārni. Un tā ir ačgārna valsts nostāja, ka cilvēki ir jāpiemēro normatīvajiem aktiem, nevis otrādi,” situāciju komentē biedrības “Apvienība HIV.LV” valdes locekle Agita Sēja.
Veselības ministrija pirms diviem mēnešiem pieprasīja valdībai papildu finansējumu veselības aprūpei 2015. gadā 71 miljona eiro apmērā. Zāļu iegādes izdevumu kompensācijas līmeņu izmaiņām un pacientu skaita pieaugumam vien ir vajadzīgi papildu 19 miljoni eiro. “Apvienība HIV.LV” apšauba Veselības ministrijas spējas aizstāvēt savu pieprasījumu, jo pēdējos divarpus gadus ministrija konsekventi demonstrē izteikti samierniecisku pozīciju: “valsts budžetā ir tik daudz naudas, cik ir.”
“Veselības ministre intervijā Neatkarīgajai Rīta Avīzei izteikusies: "Ļoti žēl, ka veselības nozares problemātika nav kļuvusi par prioritāti numur viens." Ar nožēlas vārdiem un roku noplātīšanu vien ir par maz, mēs vēlamies no ministrijas sagaidīt stingru stāju, aizstāvot pacientu intereses katru dienu un katrā valdības sēdē,” uzsver biedrības “Apvienība HIV.LV” vadītājs A. Molokovskis.
Tāpēc “Apvienība HIV.LV” rīko publisku akciju "Gājiens pēc veselības" ar nolūku atgādināt gan Veselības ministrijai, gan Ministru kabinetam, ka pacienti vēlās dzīvot pilnvērtīgi, saņemot adekvātu un visiem pieejamu ārstēšanu. 
Akcijas laikā aktīvisti simboliski notrauks putekļus un noslaucīs zirnekļu tīklus no Informatīvā ziņojuma speciālā dāvinājuma izdevuma (sk.
http://ej.uz/prkm), nogādās to invalīdu ratiņkrēslā no Veselības ministrijas uz Ministru kabinetu, lai akcijas beigās uzdāvinātu Ministru prezidentes birojam. Dāvinājums noformēts ar īpašu grafiku, tādējādi uzsverot, ka daudzi pacienti nevarēja vai nevarēs sagaidīt labu solījumu piepildīšanos.
*****************************************************
Vestules: Ministru prezidentei L. Straujumai šeit>>> /PDF fails/ Veselības ministrei I. Circenei šeit>>> /PDF fails/
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv