AKTUALITĀTES
   

Valcyte pieejamība
Apskatīt komentārus (0)


06.08.2013


Avots angļu valodā: http://www.medicinespatentpool.org/medicines-patent-pool-and-roche-sign-hiv-medicines-agreement-focus-on-preventing-blindness-in-people-living-with-hiv/
Minētā vienošanās (tā darbojas arī attiecībā uz Latviju) paredz, ka kompānija Roche šim preparātam dos 90% atlaidi no preparāta cenas, tādējādi paplašinot piekļuvi zālēm tām personām, kas dzīvo ar HIV. Tāpat norādīts, ka nākamais solis šīs vienošanās ietvaros būs pārrunas starp Patentu valdi un kompāniju Roche par licences un ražošanas tehnoloģiju nodošanu jaunattīstības valstīm, lai tās preparātu Valcyte varētu ražot uz vietas.
Vienošanās attiecas uz 138 valstīm, tajā skaitā uz visām Austrumeiropas un Centrālās Āzijas valstīm, izņemot Krieviju, Igauniju un Poliju. Patentu valdes preses relīzē norādīts, ka valstu saraksts var tikt papildināts. To noteiks pieprasījums pēc minētā preparāta.
Kā ziņo kompānijas Roche un Patentu pūla saitos, citomegalovīrusu infekcijas izplatība valstīs ar zemiem un vidējiem ienākumiem starp cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV, ir aptuveni 10%.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv