AKTUALITĀTES
   
39520

Vai HIV ārstēšana nonākusi strupceļā?
Apskatīt komentārus (0)


27.10.2013


Pēdējās desmitgadēs zinātnieki ir sasnieguši neiedomājamus sasniegumus HIV izpētē, kas rezultējies ar daudzu medikamentu izstrādāšanu, kas spēj efektīvi tikt galā ar slimību un pacientiem nodrošināt gandrīz normālu dzīvildzi. Taču zāles pret pašu cilvēka imūndeficīta vīrusu līdz šim zinātniekiem nav izdevies radīt. Jaunais pētījums, ko veica Hovarda Hjūza Medicīnas institūta pētnieki, liecina, ka pilnībā uzveikt vīrusu var būt daudz grūtāk, nekā sākumā šķita.
Zinātnieki atklāja, ka latento (neaktīvo) HIV vīrusu, kas „guļ” pacienta organismā, ir 60 reižu vairāk, nekā bija pieņemts uzskatīt. Pēc zinātnieku domām, šis konstatējums ir liels solis atpakaļ cerībās izārstēt HIV.
Lai cilvēku efektīvi ārstētu no HIV, vīruss ir pilnībā jāizvada no organisma. To ir ļoti grūti izdarīt, jo HIV eksistē divos stāvokļos: aktīvajā, kad tas pastāvīgi vairojas un iznīcina imūno sistēmu, un neaktīvajā, kad vīruss slēpjas T-šūnās un paliek miera stāvoklī. Mūsdienu antivīrusu preparāti HIV ārstēšanai iedarbojas uz vīrusa aktīvo replikāciju, taču neievēro tā neaktīvo formu. Esot miera stāvoklī, vīruss nevairojas, kā arī imūnsistēma to nevar atklāt vīrusa olbaltumvielu neesamības dēļ. Tāpēc tiklīdz pacients pārtrauc ārstēšanos, daži no „gulošajiem” vīrusiem aktivizējas un atjaunojas vīrusa vairošanās.
Zinātniekiem vajadzēs paveikt lielu darbu, lai tiktu skaidrībā par visiem mehānismiem, kas norisinās ar vīrusu inficētā organismā. Viņi cer uz pozitīvu rezultātu, jo ir jau izstrādāta metodika, lai varētu turpināt analizēt latentos vīrusus.
Avots: „HIV ārstēšana ir nonākusi strupceļā”/Inna Pogorelova/
http://healthvesti.com/news/20131792/lechenie-vich-zashlo-v-tupik.html | Publicēts 25 Окт, 2013 | 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv