AKTUALITĀTES
   

Terapija ar tikai diviem preparātiem – Kaletru un 3TC
Apskatīt komentārus (0)


22.10.2013


Antiretrovīrusu standarta terapija sastāv no trīs preparātu kombinācijas, kas pārstāv vismaz divas dažādas klases. Taču vairums nukleozīdo atgriezeniskās transkriptāzes inhibitoru asociējas ar ievērojamiem nevēlamiem blakus efektiem. Zinātnieki gribēja pārliecināties, vai ir iespējams izslēgt vienu no šīs klases preparātiem, lai varētu samazināt nevēlamu blakņu rašanās risku, kā arī vienkāršot terapijas shēmu un samazināt ārstēšanās izmaksas. Lai to noskaidrotu, viņi modelēja pētījumu, kurā piedalījās 400 cilvēku, kas bija uzsākuši antiretrovīrusu terapiju.
Pētījuma dalībnieki tika sadalīti grupās, kas lietoja vai nu Kaletru kombinācijā ar diviem nukleozīdo atgriezeniskās transkriptāzes inhibitoru  klases preparātiem vai arī Kaletru kombinācijā ar 3TC, kas pazīstams kā viegli panesams preparāts.
Pēc 48 nedēļām 88 % dalībnieku, kas ārstēšanā izmantoja medikamentu shēmu, kas sastāv no diviem preparātiem, sasniedza nenosakāmu vīrusu slodzi, savukārt grupā, kas lietoja trīs preparātus, tas izdevās 84 % dalībnieku.
Divu preparātu shēma bija efektīva to pacientu vidū, kam bija augsta vīrusu slodze (vairāk par 100000 kopijām uz mililitru asiņu).
(Dual therapy with Kaletra and 3TC works well regardless of viral load 
http://www.aidsmap.com/page/2782035/)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv