AKTUALITĀTES
   
54112

Svarīga izstrādne
Apskatīt komentārus (0)


25.04.2015


Mocības, ko izjūt daudzi saslimušie bērni, kuriem vairākas reizes dienā jānorij tabletes, ir diezgan lielas. Tā vienlaikus ir liela problēma arī vecākiem. Turklāt analoģiskas grūtības sāk izjust arī daudzi cienījama vecuma slimnieki, kuri iepriekš visas dzīves garumā veiksmīgi spēja norīt tabletes vajadzības gadījumā.
Tāpēc zāļu ražotāji cenšas bērniem un sirmgalvjiem paredzētos preparātus iespējami vairāk ražot garšīgu sīrupu un mikstūru veidā. Tomēr visus preparātus nevar pārvērst šādā formā – kaut vai tāpēc, ka daudziem no tiem ir lēnām jāuzsūcas asinīs no zarnu trakta.
Lieta tāda, ka kuņģa sula spēj ātri noārdīt daudzu zāļu molekulas vēl līdz tam, kad tās nonāk asinīs.
Taču šo problēmu izdevies atrisināt angļu pilsētas Hadersfīldas universitātes zinātniekiem (University of Huddersfield). Viņi ir radījuši īpašu želeju, kas vizuāli līdzinās augļu želejai vai ķīselim. Želeja sastāv no sīkām daļiņām, kurās želejas ražošanas procesa laikā iespējams ievadīt praktiski jebkuru zāļu molekulas.
Bērns vai sirmgalvis varēs viegli norīt karoti šādas želejas, kas kuņģa skābajā vidē ātri sacietēs, kas nodrošinās to, ka zāles pamazām nokļūs zarnu traktā.
Šī pati zinātnieku grupa  izstrādājusi vēl vienas želejas veidu, ko var pievienot nazālo spreju zāļu šķīdumos.
Iespēja zāles ievadīt organismā car degumu jau sen piesaista zinātnieku uzmanību. Taču šī metode saistās ar zināmām grūtībām, jo daudzi preparāti var kairināt gļotādu, uz ko reakcija var būt pastiprināta gļotu izdalīšanās, kas aizskalotu zāles.
Taču Hadersfīldas zinātnieku radītā želeja nodrošina to, ka zāles cieši pielīp pie deguna iekšējo eju virsmas un lēnām uzsūcas.  

  


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv