AKTUALITĀTES
   
82883

Sublocade — buprenorfīna injekcija reizi mēnesī
Apskatīt komentārus (0)


10.12.2017


ASV Pārtikas produktu un medikamentu kvalitātes sanitārās uzraudzības pārvalde (FDA) paziņojusi, ka apstiprina Sublocade – buprenorfīnu ikmēneša injekcijas formā, lai ārstētu mērenus un smagus traucējumus, kas saistīti ar opioīdu ļaunprātīgu lietošanu.
Tagad buprenorfīnu saturošas tabletes jāuzņem katru dienu, kas rada līdzestības problēmas, vai arī var lietot implantu veidā (Probuphine), kas nodrošina buprenorfīna stabilu piegādi mazās devās sešus mēnešus, taču to lietošana ir saistīta ar dažiem nopietniem riskiem.
FDA pārstāvis Dr. Skots Gotlībs (Scott Gottlieb) norādīja, cik svarīgi ir piedāvāt pacientiem - narkotiku lietotājiem dažādus ārstēšanās variantus. “Katrs, kas grib ārstēties no opioīdu atkarības, ir pelnījis iespēju izvēlēties ārstēšanu, kas atbilstu individuālām vajadzībām, kā arī saņemtu konsultācijas un psiholoģisku atbalstu, kas ietverti atveseļošanās plāna kompleksā,” viņš uzsvēra.
Sublocade ļauj vienu mēnesi nodrošināt buprenorfīna nepārtrauktu piegādi, pateicoties sistēmai Atrigel – ar zemādas injekcijas palīdzību veidojas stingras nogulsnes, kas vēlāk noārdās, pakāpeniski atbrīvojot zāles.
**********************
Source: «FDA approves first once-monthly buprenorphine injection, a medication-assisted treatment option for opioid use disorder» | https://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm587312.htm |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv