AKTUALITĀTES
   
34265

Statīni pret C hepatīta vīrusu
Apskatīt komentārus (0)


26.03.2013


Aknu vēzis, tāpat kā aknu ciroze ir sekas ilgstošai slimošanai ar vīrusu hepatītu, it īpaši gadījumos, ja nav bijusi adekvāta ārstēšana.
Taivānas Nacionālās universitātes Taipejā (National Taiwan University in Taipei) zinātnieki izpētīja 260 000 šīs valsts iedzīvotāju slimību vēstures, kuriem laika posmā no 1999. gada līdz 2010. gadam bija noteikta diagnoze “C hepatīts”.
No šī slimnieku skaita 13 % bija nozīmēti statīni, jo viņiem asinīs bija augsts  zema blīvuma lipoproteīnu līmenis.
Aknu vēzis tika atklāts 28 000 pacientu. Salīdzinot datus par saslimstību ar aknu vēzi kopējā grupā un tajā, kur uzņēma statīnus, zinātnieki secināja, ka ņemot vērā citus faktorus (vecumu, dzimumu, hronisko slimību klātbūtni), hipolipidēmisku preparātu lietošana divkārt samazināja aknu vēža veidošanās risku.
Tādu riska samazinājumu noteica regulāra un ilgstoša statīnu uzņemšana, turklāt – noteiktās devās. Hipolipidēmisku preparātu lietošana paaugstinātās devās ilgstošā laika nogrieznī risku saslimt ar aknu vēzi samazināja vēl vairāk.
Pētījuma autori izvirza divas viņu atklātās parādības verisijas: iespējams, ka statīni palēnina vīrusu hepatiīta vairošanos aknās un/vai arī neļauj hepatocītiem, kurus jau ir skāris vīruss, kļūt ļaundabīgiem.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv