AKTUALITĀTES
   

Smadzeņu darbība un C hepatīts
Apskatīt komentārus (0)


13.02.2013


Vācu zinātnieki ar speciālu testu palīdzību, kas paredzēti uzmanības noturēšanas novērtējumam, 24 vai 48 nedēļas pārbaudīja 168 pieaugušu pacientu ar C hepatītu kognitīvās spējas pirms un pēc kombinētās terapijas, kad tika izmantots peginterferons kopā ar ribavirīnu.
Testa ietvaros pārbaudīja reakcijas ātrumu, liekot risināt uzdevumus, kuros vizuālie stimuli ir bez akustiskiem signāliem, novērtēja spējas vienlaikus pievērst uzmanību vairākiem vizuālo vai akustisko uzdevumu aspektiem, kā arī novērtēja dalībnieku īslaicīgo atmiņu. Dalībnieki tika vairākas reizes automātiski testēti 12 – 48 mēnešus pēc terapijas beigšanas.
Izrādījās, ka pacienti, kuriem virusoloģiskā atbilde ir noturīga (tas ir pamatkritērijs, kas liecina par C hepatīta ārstēšanas efektivitāti), visās testa kategorijās demonstrēja labākus rezultātus.
“Iegūtie dati apstiprina iepriekšējos ziņojumus: pacientiem ar hronisku VHC infekciju neiropsihiskās funkcijas ir atkarīgas ne vien no lielām interferona devām, bet arī no infekcijas kā tādas. Toties kognitīvie traucējumi ir potenciāli novēršami pēc veiksmīgas vīrusa eliminācijas,” secina pētījuma autori publikācijā žurnālā Hepatology.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv