AKTUALITĀTES
   
84379

Šļirču apmaiņa moduļu ēkā – kaut kas jauns kaitējuma mazināšanā 
Apskatīt komentārus (0)


26.02.2018


Igaunijas Veselības Attīstības institūts plāno uz laiku Tallinā uzstādīt moduļu ēku, kurā būtu ierīkots šļirču apmaiņas punkts. Šīs ēkas platība būs 70 kvadrātmetri. Plānots, ka tā parādīsies ne vēlāk kā vasaras beigās. Vajadzības gadījumā to turpmāk varēs pārvietot uz citu vietu.
Šļirču apmaiņas punkta atvēršanas datums ir atkarīgs no tā, kad atradīs piemērotu zemes gabalu un nokārtos birokrātiskos jautājumus, piemēram, kad tiks saņemta būvniecības atļauja.
Vietai, kur tiks uzbūvēts šļirču apmaiņas punkts, tiek izvirzīti vairāki kritēriji: tuvumā nevajadzētu būt bērnu iestādēm un dzīvojamām ēkām, lai pie ēkas varētu piebraukt ar automašīnu un ar sabiedrisko transportu, kā arī nokļūt, ejot ar kājām.
Kaitējuma mazināšanas centrs izvirza mērķi samazināt vīrusu slimību izplatību, ko nodod ar asiņu starpniecību. Starptautiski pētījumi rāda, ka pilsētās, kur piedāvā šļirču apmaiņas pakalpojumu, inficēšanās ar HIV samazinās par 19% gadā (pētījums tika veikts 99 pilsētās). Savukārt pilsētās, kur šāda pakalpojuma nav, inficēšanās gadījumu skaits katru gadu pieaug par 8%.

 

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv