AKTUALITĀTES
   
63426

Sievietes ir drošāk pasargātas no gripas nekā vīrieši
Apskatīt komentārus (0)


18.01.2016


Nākamreiz, kad vīrietis sūdzēsies par drausmīgu pašsajūtu, drudzi, klepu, kaulu laušanu un zāļu vietā paprasīs pildspalvu un papīru, lai uzrakstītu testamentu, nevajag pārāk ironizēt par šādu viņa rīcību. Nevajag viņam klāstīt, ka jūs ar tiem pašiem simptomiem gājāt uz darbu un vedāt bērnu uz bērnudārzu, jo diez vai vīrietis jūs sapratīs. Džonsa Hopkinsa universitātes (Johns Hopkins University) zinātnieki pierādījuši, ka vīrieši gripu tiešām pārcieš smagāk nekā sievietes.
Izrādās, ka hormons estrogēns sievietēm nodrošina nevien augstu sāpju slieksni, kas viņām palīdz pārciest dzemdību sāpes, bet arī samazina gripas vīrusa replikāciju iespējamību organismā.
Virusologi eksperimenta gaitā noskaidroja, ka estrogēns un specifiski raloksifēna un bisfenola-A (izmanto hormonu terapijā) savienojumi iznīcina gripas vīrusu un aizsargā sievietes organismu.
"Mēs savam pētījumam saskatām augstu klīnisko potenciālu, jo estrogēns, ko ārsti tagad izmanto fertilitātes paaugstināšanai un cīņai ar menopauzi, var aizsargāt arī no gripas," norādīja pētījuma autors ārste Sabra Kleina (Dr Sabra Klein).
Kā atzīmēja Dr. Kleina, sievietes ar normālu hormonu līmeni fertilajā vecumā no gripas ir daudz drošāk pasargātas nekā vīrieši.
Avots: Passion.ru
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv