AKTUALITĀTES
   
104746

Sāga par tēju no rūpniecisko kaņepju ziediņiem
Apskatīt komentārus (0)


10.02.2019


Lietuvas Seima deputāts Mikolas Majausks parlamentā uzvārījis kaņepju tēju. Par to viņam draud sods, arests vai brīvības atņemšana līdz diviem gadiem. “Varbūt tā ir huligāniska uzvedība, bet es nezinu, kā citādi lai pievērš atbilstošu institūciju uzmanību juridiskajam haosam,” teica Majausks.
Deputāts tēju pārbaudīja Lietuvas muitas laboratorijā – tās sastāvā atrada Lietuvā aizliegto psihoaktīvo vielu THC. Tas nozīmē, ka šo tēju nedrīkst valstī legāli tirgot. Majausks cenšas panākt soda mīkstināšanu par neliela daudzuma narkotisko un psihotropo vielu kontrabandu un glabāšanu. “Es Lietuvas Republikas parlamentā uzvārīju kaņepju tēju. Tā ir no rūpniecisko kaņepju ziediņiem. Tēju es nopirku lielveikalā. Mēs to pārbaudījām Lietuvas muitas laboratorijā, vai nesatur tetrahidrokanabinolu (THC). Atbilde bija pozitīva. Tēja ir garšīga, uz iepakojuma rakstīts, ka to ieteicams dzert pirms gulētiešanas vai pēc aktīvas darbošanās. Gribētu to lietot biežāk,” savā Facebook laikjoslā ierakstīja deputāts.  
“Ja tas līdz šim ir nelegāli, tad būtu laiks legalizēt. Kurā valstī vēl var piespriest divus gadus brīvības atņemšanas par kaņepju tējas iepakojumu? Ja tas vis sir legāki, tad varbūt veselības ministrs var pārskatīt absurdos likumus, kas pat medicīniskos nolūkos aizliedz izmantot rūpniecisko kaņepju produkciju, kurā psihoaktīvā viela ir tikai viena tūkstošdaļas daudzumā,” rakstīja Majausks.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv