AKTUALITĀTES
   

No Igaunijas raksta
Apskatīt komentārus (0)


17.06.2012


Narvas slimnīcas infekcijas nodaļas galvenais ārsts Narvā atstrādās pēdējās dienas un dosies strādāt uz ārzemēm. Pilsētā paliks viens šīs jomas speciālists.
Līdz ar viņa došanos prom pieaugs ģimenes ārstu slodze, jo ar HIV infekciju slimos visdrīzāk nodos ģimenes ārstu uzraudzībā. Tas savukārt ietekmēs medicīniskās palīdzības pieejamību, jo ģimenes ārstiem jau tā ir daudz pacientu.
2010. gadā šajā pierobežas pilsētā bija aptuveni no 1,5 līdz 2 tūkstošiem HIV inficēto. Datu bāzē atrodas 1100 cilvēku.
-------------------------------------------------------------------------
Ar HIV inficēto cilvēku Tīkls Igaunijā piedāvā programmu „Cilvēka imūndeficīta vīruss netiek nodots darbā”. Programmā plānots iesaistīt aptuveni 100 dažādu uzņēmumu, kas saprot HIV problemātiku, ir toleranti pret HIV pozitīvajiem cilvēkiem, neierobežo viņu tiesības un brīvību.
„Kampaņas mērķis ir palīdzēt HIV pozitīvajiem cilvēkiem pārvarēt iekšējās barjeras un novecojušus pieņēmumus ar to, ka viņi nedrīkst pretendēt uz labu darbu, ka viņi ir it kā sliktāki speciālisti par HIV negatīvajiem. Mēs gribam kliedēt mītus par to, ka darba devēji negaida HIV pozitīvus cilvēkus, lai viņus pieņemtu darbā,” teica ar HIV inficēto cilvēku tīkla Igaunijā valdes locekle Jekaterina Voinova un piemetināja, ka cilvēkam nevajag baidīties, ka viņu varētu atbrīvot no darba tādēļ, ka viņš ir HIV pozitīvs.
(
http://rus.postimees.ee)
 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv