AKTUALITĀTES
   
77880

Ministre Maltā
Apskatīt komentārus (0)


14.04.2017


Pilns paziņojums presei VM mājaslapā  
<... Runājot par HIV/AIDS slimību izplatības mazināšanu, ministre informēja, ka šīs infekcijas slimības izplatība Latvijā ir viena no aktuālākajām problēmām, tāpēc Veselības ministrija problēmas risināšanai ir izstrādājusi un īsteno virkni pasākumu un novirzījusi papildu finansējumu. Viena no problēmām, kuru paredzēts novērst nākamajos gados, ir  HIV vertikāla transmisija no mātes bērnam. Savukārt, lai ierobežotu HIV izplatību valstī, patlaban Latvija strādā pie jauna politikas plānošanas dokumenta “HIV infekcijas, seksuālās transmisijas infekciju, B un C hepatīta izplatības ierobežošanas plāns 2018.-2020.gadam”. Viens no politikas plānošanas dokumenta mērķiem ir panākt, lai līdz 2020.gadam vismaz 50% no HIV inficētiem būtu pieejama atbilstoša ārstēšana. Ņemot vērā to, ka pieejamība veselības aprūpes pakalpojumiem dalībvalstīs ir atšķirīga, Latvija sagaida Eiropas Komisijas iesaistīšanos informācijas aprites uzlabošanā attiecībā uz pieejamām ārstēšanās terapijām, to pieejamības veicināšanu tirgū un izmaksu efektīvas ārstēšanas vadlīniju izstrādi.  
Attiecībā uz retajām slimībām, ministre uzsvēra, ka brīvprātīga strukturēta sadarbība varētu atvieglot pieejamību dārgām inovatīvām veselības tehnoloģijām, vienlaikus jautājums par zāļu pieejamību reto slimību pacientiem ir jārisina paralēli ar citiem pasākumiem reto slimību jomā, piesaistot īpaši šim mērķim paredzētus līdzekļus un skatot kontekstā ar visu pacientu vajadzībām.
Ministre piekrita, ka dalībvalstīm jābūt iespējai pašām noteikt, kurā no kopīgu iepirkumu procesa posmiem būtu jāveicina sadarbība, bet arī vērsa uzmanību uz to, ka ir nepieciešams diskutēt par grozījumiem ES likumdošanā, kas nosaka 10 gadu ekskluzivitātes periodu reto slimību zālēm. Latvija pozitīvi raugās uz Eiropas References tīkliem kā mehānismu, kuru varētu izmantot informācijas apmaiņai un horizontālajai izpētei, lai risinātu inovatīvo tehnoloģiju piesaistes jautājumu. ...>Seit jāliek tekstu
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv