AKTUALITĀTES
   
43692

Lūdzam katru mūsu mājaslapas lasītāju nosūtīt savus komentārus un priekšlikumus Veselības ministrijai līdz 22. aprīlim
Apskatīt komentārus (0)


24.03.2014


2014. gada 24. marts.
Informāciju sagatavoja Oskars Šneiders, Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas speciālists.
Veselības ministrija uzsākusi publisko apspriešanu HIV infekcijas, seksuālās transmisijas infekciju (STI), B un C hepatīta izplatības ierobežošanas rīcības plāna projektam 2014. - 2016. gadam.
(Rīcības plāna projekts ievietots Veselības ministrijas mājaslapā, sadaļā "Sabiedrības līdzdalība"
http://www.vm.gov.lv/images/userfiles/ricibas_plans_22042014.doc)
Plāns izstrādāts saskaņā ar Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2011. - 2017. gadam noteikto mērķi - pagarināt Latvijas iedzīvotāju veselīgi nodzīvotos dzīves gadus un novērst priekšlaicīgu nāvi, saglabājot, uzlabojot un atjaunojot veselību. Lai to sasniegtu, viens no apakšmērķiem paredz samazināt iedzīvotāju saslimstību ar infekcijas slimībām.
Plāns paredz ierobežot HIV infekcijas, B un C hepatītu, STI izplatību, mazinot inficēšanās riskus sabiedrībā un veicinot saslimšanas gadījumu savlaicīgu diagnostiku un ārstēšanu.
Paredzēts veikt virkni pasākumu sabiedrības izglītošanas jomā, nodrošinot, efektīvu veselības mācību izglītības iestādēs, tajā skaitā sniedzot informāciju par seksuālo un reproduktīvo veselību, riska faktoriem un šo infekcijas slimību profilaksi. Tāpat paredzēts nodrošināt sabiedrībai informāciju par skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, kuru darbībā konstatēti higiēnas režīma ievērošanas pārkāpumi.
Saslimstības mazināšanai ar augstākminētajām infekcijas slimībām, iecerēts uzlabot riska grupu identificēšanu un darbu ar iedzīvotājiem, kuri iekļaujas riska grupās. To paredzēts veikt uzlabojot agrīnas diagnostikas pieejamību riska grupām, nodrošinot zema sliekšņa pakalpojumu pieejamību, kā arī pilnveidojot ārstniecības personu zināšanas.
Īpašu uzmanību paredzēts pievērst HIV infekcijas profilakses un terapijas uzlabošanai ieslodzījuma vietās, Valsts probācijas dienestā un Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās, veicot darbinieku apmācību un uzlabojot atkarību ārstēšanas iespējas ieslodzījuma vietās.
Paredzēts arī pārskatīt higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem un ārstniecības iestādēm, lai nodrošinātu veselībai drošus pakalpojumus un to uzraudzību.
Agrīnas diagnostikas, ārstēšanas un vakcinācijas uzlabošanai paredzēta virkne pasākumu, kas saistās ar infekcijas slimību epidemioloģisko uzraudzību, konsultāciju pieejamību pacientiem un pacientu līdzestības veicināšanu.
Tāpat arī paredzēts veikt pasākumus ārstniecības personu profesionālo zināšanu pilnveidošanai par infekciju slimību profilaksi ārstniecības iestādēs, slimību diagnostikas un ārstēšanas jautājumiem, kā arī nodrošināt starpsektoru sadarbību starp ārstniecības personām, sociālo dienestu darbiniekiem, pašvaldību un sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem.
Lai realizētu augstāk minētos pasākumus HIV infekcijas, STI un B un C hepatīta izplatības mazināšanai, kas sevī ietver papildus profilaktiskos, ārstnieciskos, atbalsta un izvērtēšanas pasākumus, nepieciešams papildus valsts budžeta finansējums 3 gadiem orientējoši 4,4 miljoni eiro apmērā (pasākuma veikšanai gan veselības, gan tieslietu nozarē).
Publiskā apspriešana ilgs līdz šā gada 22. aprīlim. Sabiedrības pārstāvji aicināti iesūtīt savus priekšlikumus vai iebildumus uz epastu
jana.feldmane@vm.gov.lv.
(
www.vm.gov.lv)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv