AKTUALITĀTES
   
34905

LNT un TV5 sižeti "Skrējiens pēc veselības"
Apskatīt komentārus (0)


23.04.2013


LNT: Protests: "Skrējiens pēc veselības" (HIV.LV)
Pie valdības ēkas šodien notika „Skrējiens pēc veselības”, ko organizēja biedrība "Apvienība HIV.LV". Šādā veidā pacienti pieprasa papildu finansējuma piešķiršanu veselības nozarei. Simboliskā skrējiena dalībnieki apzināti kustējās lēni - lai valdība paspētu apdomāties. Turklāt, smagi slimi cilvēki ātrāk kustēties nemaz nespējot. Pēc skrējiena protestētāji grauza burkānus un dzēra pienu. Tas esot veselīgi, jo nopietna ārstēšana daudziem pacientiem Latvijā neesot pieejama.
Avots: LNT Ziņas | Pievienots: 23. aprīlis, 2013
http://www.tvnet.lv/online_tv/28271-protests_skrejiens_pec_veselibas_hivlv
****************************************************************
TV5: sižets krievu valodā (saturs ir atšķīrīgs no LNT sižeta) "У здания правительства - "Забег за здоровье""
Avots: Вечер новостей | Pievienots: 23. aprīlis, 2013
http://www.tvnet.lv/online_tv/28264-u_zdanija_pravitjelstva_zabjeg_za_zdorovje
****************************************************************
LETA hronika
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/461733-pie_valdibas_ekas_iedzivotaji_prasa_finansejumu_veselibas_nozarei
Pie valdības ēkas, iedzīvotāji prasa finansējumu veselības nozarei
Lēni nūjojot un skrienot no vienas valdības ēkas puses uz otru, ap 20 cilvēku akcijā «Skrējiens pēc veselības» pauž atbalstu Veselības ministrijas sagatavotajam ziņojumam valdībai par finanšu situāciju veselības aprūpes jomā, kurā tiek prasīti papildu līdzekļi nozares vajadzību segšanai.
Akcija «Skrējiens pēc veselības» lielākoties pulcējusi tās organizatoru biedrības «Apvienība HIV.LV» biedrus un atbalstītājus.
Dalībniekiem uz kakla uzkārti plakāti ar uzrakstiem «Mūsu valstī ir zelta aknas - to ārstēšana ir zelta vērtībā», «Kompensējamo zāļu budžets trīs gadiem - pacientu duelis», «Tev jāmirst, lai man būtu zāles!», «Ārstēšana nav privilēģija, tās ir tiesības. Beigsim to pārkāpt!».
Akcijas vadību uzņēmies biedrības vadītājs Aleksandrs Molokovskis. Vairāki dalībnieki nūjo tā, it kā grasītos tūliņ krist. Viņiem seko cilvēki ar pie apģērba pieliktiem uzrakstiem «ierēdņi», tādējādi paužot atbalstu Veselības ministrijas ierēdņiem, kuri sagatavojuši ziņojumu. Vienai no akcijas dalībniecēm rokās ir arī izkapts.
Pie akcijas dalībniekiem ieradās veselības ministre Ingrīda Circene. Viņa sasveicinājās ar dalībniekiem un uzklausīja viņu pateicības vārdus par centieniem iegūt nozarei papildu finansējumu.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv