AKTUALITĀTES
   
44443

Likumprojekts: Krievijā ar AIDS slimajiem vajadzēs nodot pirkstu nospiedumus
Apskatīt komentārus (0)


16.04.2014


Šāds noteikums par pilsoņu daktiloskopijas reģistra obligātu veidošanu tiks iekļauts topošajā likumprojektā, pie kura strādā Valsts Domes deputāts Romāns Hudjakovs. Dokumenta autors ir jau saņēmis pozitīvas atsauksmes no Iekšlietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras un citām institūcijām. Tiek plānots, ka to cilvēku ambulatorās kartes, kas slimo ar bīstamām slimībām, tiks nodotas speciālām struktūrām caurlūkošanai, un tad slimniekiem, kas būs iekļauti attiecīgajā datu bāzē, vajadzēs nodot pirkstu nospiedumus.
"Federālais migrācijas dienests arī ir atbalstījis minēto iniciatīvu, - stāsta Hudjakovs. - Pie mums ir ļoti daudz inficētu cilvēku, kas slimo ar AIDS. No viņiem pirmām kārtām vajadzēs noņemt pirkstu nospiedumus. Šādas slimības ir jāfiksē un jāapseko, bet ar tām saslimušie jākontrolē, lai viņi nevarētu inficēt citus."
Hudjakovs garantēja, ka šādi rīkosies ne vien ar migrantiem, kas ieradušies Krievijā, bet arī ar visiem Krievijas pilsoņiem.
Avots: 
http://www.ng.ru/news/463936.html  un daudzi citi
ITPCru viedoklis: Ja apkopo visus pacientus ar smagām diagnozēm (ar HIV inficētos, ar vīrusu hepatītu slimos, ar tuberkulozi slimos u.tjpr.), sanāk ap 10% Krievijas iedzīvotāju.  Tas nozīmē, ka minētā iniciatīva līdzināsies genocīdam.
Krievijā šodien jau valda liela stigma sabiedrībā un to cilvēku diskriminācija, kam nepieciešama palīdzība, aprūpe, ārstēšana un atbalsts. Ja akceptēs tamlīdzīgu iniciatīvu, neviens saprātīgi domājošs cilvēks neies testēties un ārstēties, un ar nolūku vai bez nolūka turpinās inficēt citus cilvēkus. Tam sekas būs epidemioloģiskās situācijas vēl lielāka un straujāka pasliktināšanās un mirstības pieaugums valstī.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv