AKTUALITĀTES
   
50418

Katru dienu Spānijā nomirst 12 ar C hepatītu slimi cilvēki
Apskatīt komentārus (0)


02.01.2015


Aptuveni tūkstotis demonstrantu, cilvēki, kas inficēti ar C hepatītu, aizvadītajā sestdienā ar plakātiem rokās pulcējās pie valsts veselības ministrijas. Protestētāji pieprasīja no ierēdņiem, lai tie nodrošinātu viņiem piekļuvi jaunākās paaudzes preparātiem C hepatīta ārstēšanai.
Demonstranti un viņu radinieki apgalvo, ka naudas apcirpšanas dēļ, lai varētu iegādāties šīs grupas preparātus, ļaus apgādāt ar zālēm ne vairāk kā 5000 spāņu, kas sirgst ar C hepatīta hronisko formu, kaut šīs zāles ir nepieciešamas simtiem tūkstošu valsts iedzīvotāju.
Runa pirmām kārtām ir par Sovaldi (sofosbuvīru) – preparātu, kas spēj izārstēt no hroniskās vīrusa infekcijas vairāk nekā 90% slimnieku. Taču preparāts ir ne vien pārsteidzoši efektīvs, bet arī neiespējami dārgs.
Lielākais vairums ar C hepatītu slimo glābjošo preparātu saņems tikai ar nosacījumu, ja ārstēšanu finansēs valsts, bet veselības aizsardzībai atvēlētie līdzekļi Spānijā pēdējo piecu gadu laikā ir sarukuši no 70 miljardiem eiro 2009. gadā līdz 53 miljardiem eiro 2014. gadā.
****************************
Avots: "Spain hepatitis C sufferers, backers stage protest" | Hundreds of hepatitis C patients and their supporters have taken to the streets of the Spanish capital, Madrid, to vent their anger at the government’s crippling austerity measures affecting health services. | http://www.presstv.ir/detail/2014/12/27/392083/spain-hepatitis-patients-stage-protest/ |

   


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv