AKTUALITĀTES
   

Kā rīkotos pie mums analogā situācijā?
Apskatīt komentārus (0)


22.08.2013


Prokuratūra konstatēja, ka sieviete saņēmusi ārstu rekomendācijas un brīdinājumus par kriminālatbildības iestāšanos par apzinātu citu personu inficēšanu ar HIV. Tomēr viņa kategoriski atteicās no zāļu lietošanas profilakses nolūkā, kas paredzētas, lai māte vīrusu nenodotu bērnam.
Pirms dzemdībām sieviete pati ierakstīja citu uzvārdu individuālajā grūtnieces kartiņā, kā arī izlaboja analīžu rezultātus uz HIV infekciju visās kartiņas lappusēs. Iestājoties dzemdību namā, viņa noklusēja par savu diagnozi.
Tā kā labojumi medicīniskajā dokumentācijā netika savlaicīgi atklāti, dzemdības noritēja saskaņā ar konservatīvo metodi. Turklāt, kā norāda prokuratūra, ņemot vērā HIV vīrusu slodzi grūtnieces asinīs, viņai vajadzētu taisīt ķeizargriezienu. Sieviete arī zināja, ka, zīdaini barojot ar krūti, var nodot HIV infekciju. Tomēr viņa visu laiku, kamēr atradās pēcdzemdību nodaļā, mazuli baroja ar krūti.
Ņemot vērā apdraudējumu sabiedrībai, ko izraisīja sievietes rīcība, par izdarīto noziegumu tika ierosināta krimināllieta par citas personas apzinātu pakļaušanu riskam inficēties ar HIV.
(ITPCru | 
http://pravo.ru/news/view/87856/)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv