AKTUALITĀTES
   

Granti sociālajai eksperimentēšanai
Apskatīt komentārus (0)


31.10.2011


Lai paaugstinātu sociālās politikas kvalitāti un izmaksu efektivitāti, Eiropas Komisija pievērš arvien lielāku uzmanību inovācijām un sociālai eksperimentēšanai sociālajā sektorā. Sociālās eksperimentēšanas būtība ir testēt plānotās politikas vai atsevišķu politikas aktivitāšu ietekmi uz nelielām iedzīvotāju grupām, lai novērtētu to efektivitāti pirms pieņemt lēmumu par politikas ieviešanu nacionālā līmenī. Sociālā eksperimentēšana ir viena no aktivitātēm, ko 2011.-2013. gadā finansē ES programma PROGRESS.

Vienlaikus 2014.-2020.gada periodam tiek plānota jauns finanšu instruments ES programma sociālajām pārmaiņām un inovācijām „EU Programme for Social Changes and Innovation", kā arī plānots jauns ES struktūrfondu atbalsta virziens. Jaunās ES programmas „EU Programme for Social Changes and Innovation" kopējais budžets 2014.- 2020. gadam plānots 958,19 milj. EUR, no kura aptuveni 97,7 milj. EUR plānoti sociālajai eksperimentēšanai.

Budžeta konsolidācijas kontekstā un ierobežotu budžeta līdzekļu situācijā ir svarīgi, ka sociālā eksperimentēšana ir instruments, kura pielietošana ļautu savlaicīgi identificēt plānotās politikas efektivitāti un tādējādi paaugstinātu sociālās aizsardzības politikas plānošanas un visas sistēmas izmaksu efektivitāti.

Pielikumā pievienotas metodoloģiskās vadlīnijas sociālajā eksperimentēšanā, ko š.g. septembrī ir publiskojusi Eiropas Komisija.

Metodoloģiskās vadlīnijas sociālajā eksperimentēšanā (angļu valodā).

Ja ir interese īstenot sociālo eksperimentu, ieteikums būtu savlaicīgi identificēt nepieciešamos izpētes virzienus un plānotās reformas, apzināt iespējamās partnerības nacionālā un arī starptautiskā līmenī un veidot sadarbības partneru tīklu, lai operatīvi varētu sagatavot projekta pieteikumu ES programmas PROGRESS ietvaros (ņemot vērā termiņu PROGRESS projektu pieteikumu iesniegšanai - max 3 mēneši).

ES programmas PROGRESS, kā arī jaunās „ES programmas sociālajām pārmaiņām un inovācijām” sociālās eksperimentēšanas aktivitātes attiecas uz pēc iespējas plašāku sadarbības tīklu - valsts iestādes, pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, kā arī komercuzņēmumi. Programmas paredz veicināt valsts, privātā un nevalstiskā sektora dalībnieku starptautisko partnerību un tīklu veidošanu, kā arī iesaisti jaunu pieeju veidošanā un īstenošanā steidzamāko sociālo vajadzību un problēmu risināšanai.

Papildus pievienota īsa informācija par vairākiem sociālo eksperimentu piemēriem (ar norādēm uz interneta vietnēm, kurās var iegūt plašāku un detalizētāku informāciju ), kurus skatīja konferences „Inovatīvās atbildes uz krīzes sociālo ietekmi” (Innovative responses to the social impact of the crisis) ietvaros Polijā, Vroclavā š.g. 26.septembrī.

Informācija (angļu valodā) par vairākiem sociālo eksperimentu piemēriem.

Plašāku informāciju par sociālo eksperimentēšanu var saņemt, sazinoties ar Labklājības ministriju:
Linda Pauga, Labklājības ministrijas Darba departamenta Darba tirgus politikas vadošā referente
Adrese: Skolas iela 28, Rīga, LV-1331
Tālr. 67021503
E-pasta adrese:
Linda.Pauga@lm.gov.lv

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv