AKTUALITĀTES
   
74418

Es esmu par profilaksi
Apskatīt komentārus (0)


21.11.2016Šī diena tika iedibināta, lai pasaules sabiedrības uzmanību pievērstu HIV infekcijas izplatībai. Tā ir pieņēmusi globālas pandēmijas apmērus, kas izplatās visos pasaules reģionos.
Kā vēstīts UNAIDS ziņojumā "Baltie plankumi HIV infekcijas profilaksē", pasaulē pēdējo piecu gadu laikā par 1,9 miljoniem pieaudzis pieaugušo skaits, kas katru gadu inficējas ar HIV, kā arī dažos reģionos pieaudzis jaunu inficēšanās gadījumu skaits. Ziņojumā uzsvērts – ja pasaule vēlas turpināt darbību paātrinājumu, lai līdz 2030. gadam pārtrauktu AIDS epidēmiju, ir jāaktivizē HIV profilakses pasākumi.
2016. gadā Pasaules AIDS dienas priekšvakarā kampaņa «Hands up for #HIVprevention» (Es esmu par HIV profilaksi) tiks fokusēta uz dažādiem HIV profilakses aspektiem.

 

Šonedēļ notiek Eiropas HIV testēšanas nedēļa
HIV testēšanas nedēļas mērķis ir palielināt sabiedrības informētību par to, cik svarīgi ir savlaicīgi un regulāri veikt HIV testu tiem cilvēkiem, kuri visvairāk pakļauti inficēšanās riskam.
Eiropā vismaz katrs trešais cilvēks no 2,3 miljoniem HIV inficēto nezina, ka ir inficēts. Pusei no tiem, kuri savu HIV statusu nezina, HIV tiek diagnosticēts novēloti, līdz ar to tiek novēloti uzsākta ārstēšana. Laicīga HIV infekcijas diagnostika ir ļoti svarīga, jo personai, zinot savu HIV testa rezultātu, samazinās iespēja, ka tā piekops riskantas uzvedības paradumus un inficēs citus līdzcilvēkus. Cilvēkiem, kuriem HIV atklāts novēloti, ārstēšana norit grūtāk, jo tiek novērotas vairākas veselības komplikācijas.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv